Jesteś tu: Strona główna Łańcut Artykuł

Bulodrom powstaje w Łańcucie [WIDEO]

Dodano: 10 kwietnia 2014, 12:00 Autor:

W Łańcucie powstanie boisko do gry w bule

Ze specjalnego boiska do gry w bule będzie można korzystać już za dwa tygodnie.

Przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji powstanie pierwsze na Podkarpaciu profesjonalne boisko do gry w bule – bulodrom. To tradycyjna francuska gra towarzyska. Należy też do najliczniej reprezentowanych dyscyplin sportu na świecie.

Na czym polega? – Na rzucaniu metalowymi kulami do celu – mówi w skrócie Jerzy Hałka, dyrektor MOSiR w Łańcucie. Tym celem jest drewniana kulka, zwana "świnką” lub "prosiaczkiem”. Zadaniem zawodnika jest umieszczenie swoich kul jak najbliżej "świnki”.

- Choć zasady gry są bardzo proste, będzie je przedstawiał instruktor. Dodatkowo będą też tablice graficzne. Jest to gra na punkty. Trzeba zebrać ich w sumie 13. W bule mogą grać osoby od 5 roku życia. Z boisk do gry w bule, które powstały w Polsce, najczęściej korzystają członkowie uniwersytetów trzeciego wieku. Ludzie starsi, którzy chcą się poruszać na świeżym powietrzu. Myślę, że ta gra przyjmie się również u nas – podkreśla dyrektor.

Pomysł podsunął mu przedstawiciel polskiej federacji gry w bule. – Przyjechał do mnie. Początkowo w miejscu, w którym będziemy budować bulodrom, planowaliśmy boisko do siatkówki plażowej. W związku z tym, że mamy ich już kilka i że w siatkówkę plażową można grać właściwie przed dwa miesiące, wycofaliśmy się z tej inwestycji. W bule można grać przez cały rok. Najistotniejsze jest to, że będzie to nowość na Podkarpaciu – zwraca uwagę Jerzy Hałka.

Gra w bule wymaga jednak profesjonalnego boiska. Musi mieć odpowiednią nawierzchnię i wymiary. - W tej chwili spełniamy wszystkie warunki. Mamy pozwolenia wydane przez starostwo powiatowe i zaczynamy budowę. Myślę, że w ciągu dwóch tygodni boisko będzie gotowe i będzie można już na nim grać – podkreśla dyrektor.

Bulodrom powstanie w pobliżu nowego hotelu. - Mamy tu boiska orlik, plac zabaw, skatepark, kort tenisowy i lodowisko. Wszystko w jednym miejscu. Został jeszcze tylko jeden kawałek niezagospodarowanego terenu. Właśnie tutaj powstanie boisko do gry w bule – podkreśla Jerzy Hałka.

Oprócz boiska, na którym znajdzie się 4-5 pól do gry, będzie również stolik do gry w szachy. m.motor@nowiny24.pl

Czytaj więcej o:
  • bule
  • bulodrom
  • inwestycje
  • Łańcut
Zobacz inne artykuły
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.