CLJ. Stal Mielec straciła lidera, cenne punkty Stali Rzeszów

Marcin Jastrzębski
Mielczanie (na żółto) stracili pozycję lidera.
Mielczanie (na żółto) stracili pozycję lidera. fot. Marcin Radzimowski
W 15. kolejce zmagań Centralnej Ligi Juniorów starszych (rocznik 95) z podkarpackich drużyn najlepiej poszło rzeszowskiej Stali. Po przegranej z Widokiem Lublin pozycję lidera stracili juniorzy Stali Mielec.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Stal Motofach Rzeszów 0-2 (0-0)
Bramki: Świst (62-głową), Lekki (72, strzał z 25. metrów).

Stal: Kaszuba - Panek, Serwatka, Szybko, Rusin - Lekki (88. Jagusiak), Zieliński, Kudła (65. Lorenowicz), Więcek, Karnas (46. Świst) - Żebrakowski (80. Gaweł). Trener Jacek Sowa.

Żółte kartki: Lorenowicz, Więcek. Widzów 50.

W pierwszej połowie Stali trudno było stworzyć okazję bramkową, bo miejscowi zagęścili środek pola.

- KSZO ograniczyło się do obrony. My mieliśmy inicjatywę - wspominał Jacek Sowa, trener Stali Rzeszów, który nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z kontuzjowanych Krystiana Ramty i Jakuba Szybki.

Po przerwie świetną partię rozegrał Bartosz Lekki. Pociągnął akcję prawym skrzydłem i spod linii końcowej ostro zacentrował do Mateusz Śwista. Wiarę w wyrównanie gospodarzom odebrał jednak Lekki, który przyjął piłkę przed pole karnym i precyzyjnym uderzeniem z ponad 20. metrów zaskoczył golkipera KSZO. - Chłopcy grali mądrze, zasłużyliśmy na trzy oczka - ocenił to spotkanie Sowa.

Korona Kielce - Stal Stalowa Wola 2-0 (2-0)
Bramki: Tekiel (27), Merchut (37-karny).

Stal: Płoskoń - Kloc, Sołek, Warzocha (55. Samołyk), Malinowski (60. Olko) - Partyka, Kruk, Siudak, Wnuk, Dybka (36. Watras) - Wojtak (80. Szewczyk). Trener Jaromir Wieprzęć.

Widzów 60.

W pierwszej połowie dominowała Korona, dokumentując przewagę dwoma golami, w tym jednym zdobytym z rzutu karnego. W Stali w słupek trafił Kamil Malinowski. Poo zmianie stron goście grali już znacznie lepiej, ale nie wykorzystali swoich okazji.

- Głupio straciliśmy bramki, pierwszą po błędzie obrońcy i bramkarza, przy drugiej można przypomnieć tyle, że nie wolno robić wślizgów w polu karnym - mówi Jaromir Wieprzęć, trener Stali.

Stal Mielec - Widok Lublin 1-2 (1-1)
Bramki: samobójcza (1) - Kufrejski (31), Bogusz (74).

Stal: Kozłowski - Kardyś (46. Wietecha), Zieba, Tetlak, Harchut - Bożek (80. Jabłoński), Żarów, Mącior, Płatek (86. Krzywda), Dudek (75. Pasieczyński) - Szlachetka. Trener Janusz Białek.

Żółte kartki: Tetlak. Czerwona: Tetlak (52, druga żółta). Widzów 70.

Czujność mielczan mogła uśpić szybko zdobyta bramka, już w pierwszej minucie spotkania. Widok nie załamał się i wyrównał straty po pół godzinie gry. Lublinianie zaskoczyli stalowców trafieniem na kwadrans przed końcem spotkania. Mielczanie razili w tym meczu nieskutecznością, a od 52. minuty grali w dziesiątkę po drugiej żółtej, w konsekwencji czerwonej kartce Patryka Tetlaka.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Puławy - Sandecja Nowy Sącz 0-0, Cracovia - Juventa Starachowice 4-3, Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0-5.

1. Wisła K. 15 30 35-14
2. Stal M. 15 29 22-13
3. Cracovia 15 29 40-23
4. Korona 15 27 42-17
5. Stal Rz. 15 25 19-11
6. Wisła P. 15 23 20-25
7. Stal SW 15 20 26-23
8. Widok 15 17 27-26