Młodzi Resoviacy wywalczyli mistrzostwo Polski juniorów

Marek Bluj
Siatkarze młodej Resovii wywalczyli mistrzostwo Polski juniorów.
Siatkarze młodej Resovii wywalczyli mistrzostwo Polski juniorów. Krzysztof Kapica
Drużyna AKS V LO Resovia I wywalczyła w niedzielę w Bydgoszczy tytuł mistrza Polski juniorów. Nasi siatkarze sięgnęli po złoto w świetnym stylu przechodząc przez turniej finałowy jak burza. W pięciu meczach stracili tylko dwa sety.

Najpierw wygrali wszystkie mecze w grupie eliminacyjnej, kolejno z AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:17, 25:13, 25:22), TS Volley Rybnik 3:1 (22:25, 25:13, 25:14, 25:21) i Jastrzębskim Węglem II 3:0 32:30, 25:12, 25:21).

W półfinale pokonali 3:1 (25:23, 23:25, 25:17, 25:17) Skrę Bełchatów, a w finale zwyciężyli TS Volley Rybnik 3:0 (25:18, 25:21, 25:14). MVP tego spotkania został Bartłomiej Mordyl.

W finale nasza drużyna wystąpiła w składzie: Depowski (16 pkt.), Śliwka (11), Komenda (1), Gąsior (9), Mordyl 9), Kania (5), Masłowski (libero) oraz Wiczkowski (2).

Warto przypomnieć, że obie drużyny spotkały się w fazie grupowej.
To nie jedyny sukces rzeszowskiego zespołu prowadzonego przez trenera Jacka Podporę, podczas bydgoskiego czempionatu. Najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego wybrany został Dominik Depowski z AKS V LO Resovia. Mateusz Masłowski otrzymał nagrodę dla najlepiej broniącego, a Marcin Komenda dla najlepszego rozgrywającego.

- Jesteśmy wszyscy dumni z naszych chłopaków. Przed finałem mieliśmy świadomość, że mamy bardzo mocny zespół, wskazywano na nas jako na faworytów, ale dmuchaliśmy na zimne. W półfinale i finale nasi zawodnicy grali, jak w transie. Nikt nie był w stanie ich zatrzymać - powiedział trener Jacek Podpora.

W meczu o trzecie miejsce BKS Chemik Bydgoszcz przegrał z EKS Skrą Bełchatów 0:3 (19:25, 24:26, 19:25).