W Klęczanach koparka spadła z naczepy. Droga i tory nieprzejezdne [ZDJĘCIA]

Dodano: 25 marca 2014, 8:30 Autor:

W Klęczanach maszyna uszkodziła wiadukt kolejowy i raniła kierowcę jadącego z naprzeciwka samochodu.

- Wyglądało to strasznie. Koparka z wielkim impetem uderzyła w wiadukt, spadła z tira i z ogromną siłą toczyła się jeszcze przez kilkadziesiąt metrów. Uderzyła w jadące z naprzeciwka renault. To cud, że jego kierowca nie zginął – mówi świadek wczorajszego wypadku w Klęczanach.

Do nietypowej kolizji doszło ok. godz. 7.30. Tir marki renault przewożący koparkę jechał od Dębicy w kierunku Rzeszowa. Maszyna budowlana była przypięta do platformy na naczepie. Mimo tego wjeżdżając pod wiadukt kolejowy uderzyła łyżką w jego betonową konstrukcję i spadła na jezdnię. Jadący od strony Rzeszowa 48-letni kierowca furgonetki nie zdołał jej ominąć. – Został ranny i trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi Dominika Parus, rzecznik policji w Ropczycach.

Uderzenie w wiadukt było tak silne, że całkowicie zniszczyło ważący ponad 20 ton stalowy element pomostu. Z tego powodu trzeba było wstrzymać ruch pociągów. Ponieważ już wcześniej kolej rozpoczęła remont pierwszego z dwóch torowisk, od wczoraj pociągi nie kursują na trasie Trzciana - Sędziszów Młp. – Do odwołania na tym odcinku działa autobusowa komunikacja zastępcza – mówi Krzysztof Pawlak z Przewozów Regionalnych w Rzeszowie.

W PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniają, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pociągi wrócą na ten odcinek dziś do południa.

– Wcześniej musimy jednak usunąć z pierwszego toru uszkodzony element i zastąpić go takim samym, który przeniesiemy z drugiego, będącego w trakcie remontu – mówi Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Do przeprowadzenia skomplikowanej operacji kolej musiała wezwać na miejsce ciężki dźwig drogowy. Użycie żurawia kolejowego okazało się niemożliwe ze względu na ciężar uszkodzonego elementu i trudne warunki terenowe w tym miejscu. Do czasu naprawienia wiaduktu, w tym miejscu nieczynna jest także krajowa "czwórka”. Samochody osobowe są kierowane na objazdy drogami lokalnymi, a ciężarówki na autostradę A4. Policja bada przyczyny wypadku. Najprawdopodobniej łyżka koparki odpięła się i uniosła do góry w czasie jazdy. 61-letni kierowca tira był trzeźwy.

Aktualizacja godz. 10.30
Od godz. 10.30 droga krajowa nr 4 w Klęczanach w powiecie ropczycko-sędziszowskim jest już przejezdna.

Czytaj więcej o:
  • Klęczany
  • pociąg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.