Sukcesy polskich panczenistów: mamy srebro i brąz!

pmarkocki
Katarzyna Bachleda-Curuś ma już drugi medal olimpijski na koncie. Pierwszy - także w drużynie - wywalczyła przed czterema laty w Vancouver. Paweł Relikowski
Medale nr 5 i 6 w Soczi zdobyły nasze drużyny łyżwiarzy szybkich. Żeńska sięgnęła po srebrny medal, a męska po brązowy. W tej pierwszej jechała urodzona w Sanoku i wychowana w tamtejszym Górniku Katarzyna Bachleda-Curuś (z domu Wójcicka).

Dzisiejszy dzień w Soczi to kolejne sukcesy polskich panczenistów. Po wspaniałym złotym medalu Zbigniewa Bródki nasi łyżwiarze szybcy znów sięgnęli po medale.

W biegu drużynowym mężczyzn brązowy medal wywalczyli Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański, którzy w wyścigu o najniższy stopień podium pokonali Kanadyjczyków o 2,33 s.

Jeszcze większy sukces odniosła drużyna kobiet - Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Katarzyna Czerwonka i Katarzyna Woźniak sięgnęły po srebro.

Polki w finale (trójka bez Czerwonki) przegrały wprawdzie z będącymi poza zasięgiem Holenderkami (o ponad 7 sekund), ale drugie miejsce na igrzyskach olimpijskich to historyczny sukces naszych panczenistek.

Wspomniana Bachleda-Curuś przez wiele lat reprezentowała barwy sanockiego Górnika, była nagradzana w plebiscycie Nowin.

Przypomnijmy, że wcześniej w biegu na 1500 metrów złoty medal wywalczył Zbigniew Bródka.