Jak bezpiecznie korzystać z internetu

Dodano: 6 lutego 2014, 13:42 Autor:

W Jaśle będą warsztaty dla seniorów, uczniów i maluchów.



O godz. 8 we wtorek rozpoczną się grupowe warsztaty dla osób dorosłych i seniorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z internetem. Poznają ogólne wyszukiwarki, dowiedzą się gdzie sprawdzić np. prognozę pogody, rozkłady jazdy komunikacji miejskiej czy aktualne wiadomości ze świata i regionu. Będzie też okazja do wirtualnego spaceru po jasielskich ulicach dzięki aplikacji Google Maps i odwiedzenia Wirtualnych Muzeów Podkarpacia.

O godz. 10 w planie jest spotkanie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, poświęcone zasadom bezpiecznego korzystania z sieci i radzenia sobie z wirtualnymi zagrożeniami. Młodzi ludzie dowiedzą się jak korzystać z portali i serwisów społecznościowych, których informacji o sobie nie powinno się udostępniać on-line, czym jest cyberprzemoc i co robić w sytuacji, gdy jesteśmy np. prześladowani w Internecie.

Po południu (godz. 13-14) biblioteka zaprasza na indywidualne warsztaty wyszukiwania informacji. Uczestnicy dowiedzą się jak sprawnie poruszać się w Internecie, wyszukiwać informacje, obsługiwać katalogi biblioteczne czy być na bieżąco z interesującymi wydarzeniami. Będzie okazja do poznania serwisów informacyjnych, bibliotek cyfrowych czy stron poświęconych regionowi jasielskiemu.
O 15.30 Klub Sieciaka zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat., które dowiedzą się jak bezpiecznie wyszukiwać informacje, uczyć się i tworzyć on-line. W programie zajęć są gry edukacyjne, internetowe słowniki czy aplikacje do rysowania on-line i konkurs.

Wszyscy, którzy we wtorek (11 bm.) odwiedza bibliotekę dostaną ulotki i broszury dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu.

Czytaj więcej o:
  • internet
  • Jasło
  • warsztaty
  • zagrożenia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.