Śmierć matki i dwójki dzieci z Lipy pozostaje zagadką

Dodano: 28 stycznia 2014, 17:30 Autor:

Wyniki dzisiejszej sekcji zwłok nie dały odpowiedzi na wszystkie pytania

- Przyczyną śmierci 6-latka było wykrwawienie. Miał ranę ciętą szyi. W szyje raniona została także jego 9-letnia siostrzyczka. 38-letnia matka dzieci, także miała rany cięte szyi oraz rany kłute klatki piersiowej. Jeden z ciosów przebił płuco - informuje Barbara Bandyga, prokurator rejonowy w Stalowej Woli.

To jak na razie wstępne wyniki sekcji zwłok, a na wyniki dodatkowych badań trzeba będzie jeszcze poczekać. Od kobiety pobrano krew do badań. Wyniki pozwolą ustalić czy była pod wpływem alkoholu, albo innych środków.
Wiadomo, że śledczy biorą pod uwagę dwie wersje zdarzeń: zabójstwo lub tzw. samobójstwo poszerzone - matka mogła najpierw zamordować dzieci a następnie popełnić samobójstwo.

Do tej szokującej tragedii doszło w niedzielę około południa. 12-letnia, starsza córka kobiety nocowała u babci. Kiedy wróciła w mieszkaniu znalazła zwłoki matki i rodzeństwa. Ciało 9-letniej dziewczynki leżało w jednym pokoju, a w drugim były zwłoki 6-letniego chłopca i ich matki.

W mieszkaniu znaleziono nóż będący najprawdopodobniej narzędziem zbrodni. Dopiero szczegółowe badania wykażą, czy to nim zadano ciosy i czyje odciski palców się na nożu znajdują.

Jak na razie nikt w tej sprawie nie został zatrzymany.

- Przesłuchaliśmy właściwie wszystkich mieszkańców bloku, w którym mieszkała kobieta. Nikt nie słyszał odgłosów awantury, ani hałasu świadczącego o tym, że matka albo dzieci broniły się - dodaje prokurator. Wczoraj został przesłuchany także mąż kobiety i ojciec dzieci. Jak ustaliliśmy, jego zeznania niewiele wniosły do sprawy i nie pozwoliły śledczym na rozstrzygnięcie, która z branych pod uwagę wersji jest bardziej możliwa. Wstępnie wykluczono motyw rabunkowy. W mieszkaniu nie znaleziono śladów walki, a drzwi w mieszkaniu były zamknięte od wewnątrz. 12-latka miała własny komplet kluczy.

Czytaj więcej o:
  • Lipa
  • prokuratura
  • sekcja
  • Stalowa Wola
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.