Położna i senator Jaworski walczą z aborcją w Pro Familia [WIDEO]

Dodano: 15 stycznia 2014, 18:02 Autor:

Pielęgniarki Pro Familia: nie chcemy uczestniczyć w aborcjach

Od grudnia rzeszowski szpital Pro Familia ma kontrakt z NFZ także na wykonywanie zabiegów przerywania ciąży. Wykonał ich już kilka. - Jako Polak i katolik muszę reagować - mówi senator Kazimierz Jaworski.

Kontrakt Pro Familii z NFZ pobudził senatora Kazimierza Jaworskiego do działania.

– Zgłosiły się do mnie położne z tego szpitala. Alarmowały, że są zmuszane są do asystowania podczas tych aborcji. To jest dla nich prawdziwy dramat, bo sumienie nie pozwala im zabijać dzieci nienarodzonych.- Będę jako senator, Polak i katolik robił wszystko, żeby zmienić przepisy tak, żeby w naszym kraju nie było możliwości zabijania dzieci nienarodzonych – zapowiedział Jaworski.

Dodał, że będzie interweniował także w Narodowym Funduszu Zdrowia.

– Nie może być tak, żeby szpital, który ma znakomitą opinię u pacjentek, ten który pomaga w przyjściu na świat tysiącom dzieci, musiał wykonywać takie zabiegi – argumentował senator. – Pracują tam znakomici fachowcy. Mają najnowocześniejszy sprzęt, który powinien służyć do ratowania, a nie zabijania.

Senator Jaworski wietrzy nawet jakiś podstęp w takim działaniu szpitala.

– Jestem przekonany, że zaszło coś dziwnego, bo nagle szpital, który ratował życie zaczyna zabijać. Będę to wyjaśniał z dyrektorem. Spotkam się z nim w najbliższym czasie – zapowiada.

Na dzisiejszym spotkaniu senatora z dziennikarzami, u jego boku pojawiła się położna z Pro Familii.

– Dla mnie aborcja oznacza odbieranie życia i ja w tym procederze uczestniczyć nie chcę. Sumienie mi na to nie pozwala. Podobnie myśli większość moich koleżanek. Napisałyśmy w tej sprawie petycję do dyrektora naszego szpitala – mówi Agata Rejman. – Możemy się oczywiście powołać na klauzulę sumienia, ale obawiamy się, że możemy stracić pracę.

Działamy zgodnie z prawem

Dyrekcja szpitala Pro Familia wydała już oświadczenie w tej sprawie: "Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie jest jednym z dwóch na Podkarpaciu ośrodków, gdzie prowadzone są badania prenatalne. Miesięcznie kilkaset mam zgłasza się do nas by upewnić się, ze ich dziecko jest zdrowe. Czasem okazuje się po przeprowadzeniu szeregu badań, że płód jest w stopniu ciężkim i nieodwracalnym uszkodzony albo nieuleczalnie chory w stopniu zagrażającym jego życiu. Zgodnie z obowiązująca w Polsce ustawą z dnia 7.01.1993 o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży w takim przypadku zgodnie z art. 4a pkt. 2 taka ciąża może być terminowana (inaczej kończona - przyp. red.). Taka decyzja jest zawsze podejmowana przez matkę. Lekarze i położne mogą zgodnie z polskim prawem odmówić odziało w tym zabiegu. Oświadczam, że do dyrekcji szpitala nie wpłynęło dotychczas żadne pismo od pracowników w tej sprawie”.

Oświadczenie podpisał lek. med. Janusz Kidacki, dyrektor ds medycznych Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia.

Czytaj więcej o:
  • aborcja
  • Kazimierz Jaworski
  • Pro Familia
  • Rzeszów
  • szpital
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Urząd Miasta Rzeszowa w kolejnej galerii

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Który z projektów oświetlenia studni jest najlepszy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 210.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.