Zapaśnicy Stali Rzeszów przywożą medale

Marcin Jastrzębski
Kamil Kościółek w rozgrywanych na Lubelszczyźnie zawodach Pucharu Polski nie stracił ani jednego punktu technicznego i pewnie stanął na najwyższym miejscu podium. Archiwum klubowe
Wychowankowie Stali Rzeszów z dobrym skutkiem wzięli udział w zawodach Pucharu Polski juniorów i kadetów. W rywalizacji udział wzięło 256 zawodników z Polski, Rosji, Ukrainy, Rumunii, Słowacji, Białorusi, Łotwy, Estonii i Litwy. Zawody odbyły się w Kraśniku.

Stalowcy zgarnęli łącznie cztery medale: trzy złote i jeden brązowy. Wśród juniorów na wysokości zadania stanął piąty zawodnik ostatnich mistrzostw Europy Kamil Kościółek, który zdobył złoto w kategorii 120 kg.

- To perspektywiczny chłopak. Dopiero wchodzi do grupy wiekowej juniorów, a już pokazał, że celuje bardzo wysoko - cieszy się Krzysztof Nowak, prezes sekcji zapasów Stali Rzeszów. W kategorii 96 kg pierwsze miejsce wywalczył aktualny wicemistrz Polski juniorów Jakub Lęcznar.

Trzecie złoto dla rzeszowskiego klubu wywalczył kadet Łukasz Grzybowski (kat. 63 kg), który w finale pokonał rywala z Koszyc. Brązowy medal zainkasował również kadet Jakub Mendrala. Grzybowski i Mendrala obecnie przebywają na zgrupowaniu kadry narodowej w Kraśniku. O krok od brązowego krążka był kadet Konrad Tront (69 kg).

- Dla kadetów to kolejny ważny sprawdzian przed przyszłorocznymi wyzwaniami - tłumaczy Nowak. Prezes sekcji ma na myśli Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w 2014 roku w Chinach. Żeby zakwalifikować się na tę imprezę nasi kadeci muszą najpierw wygrać marcowy Puchar Polski kadetów, a później pokazać się z jak najlepszej strony na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w kwietniu.

- Mamy ciekawą grupę ambitnych zawodników - cieszy się Nowak.

W sekcji Stali trenuje blisko 40 młodych zapaśników w kategoriach młodzieżowych. Młodzicy Stali w najbliższy weekend jada do Włodawy na mistrzostwa Polski.

Tam nasz klub reprezentować ma czwórka wychowanków Stali.

Opiekę szkoleniową nad rzeszowską młodzieżą sprawują trzej trenerzy: Sebastian Maczuga, Rafał Kuryj (juniorzy i kadeci) oraz Maciej Frąc (młodzicy).

Rzeszowianie trenują nie tylko w hali przy ulicy Hetmańskiej, ale także w Domu Kultury w Białej. - Wyławiamy talenty gdzie się da - uśmiecha się Krzysztof Nowak, który cieszy się kilkuletnia ciężka praca trenerów przynosi efekty.

W styczniu 2014 roku Stal będzie organizatorem II Otwartych Mistrzostw Podkarpacia młodzików.