Otwarty Puchar Polski. Nieroda i Filipek na najwyższym stopniu podium

Marcin Jastrzębski
Nz. od lewej: Jakub Filipek (junior starszy, - 67 kg, 1. miejsce), Iwona Nieroda (seniorka, -56 kg, 1. miejsce + tytuł najlepszej zawodniczki turnieju), Trener Jerzy Pilarz i Krzysztof Kucharzyk (junior młodszy, -60 kg, 3. miejsce) Archiwum klubowe
W rozegranych w Starachowicach zawodach Pucharu Polski K-1 Rules z dobrej strony pokazali się zawodnicy Diamentu Pstrągowa.

Kolejny sukces odniosła Iwona Nieroda, która zdobyła główne trofeum w swojej kategorii wagowej do 56 kg seniorek.

W półfinale pokonała na punkty Martę Chojnowską (PSSW Tom Center Piotrków Trybunalski), z którą zwyciężyła niedawno w finale mistrzostw Polski w Kickboxingu Low Kick.

W walce finałowej nie dała szans Małgorzacie Dymus z klubu Fighter Wrocław. Sędziowie docenili styl walki Iwony i uznali ją najlepszą zawodniczką Otwartego Pucharu Polski K-1 Rules wśród Seniorek.

Świetnie spisał się także Jakub Filipek startujący w kat. wiekowej junior starszy do 67kg, który do Pstrągowej, tak jak Iwona powrócił z Pucharem Polski. W ćwierćfinale zwyciężył zawodnika z klubu Human Białystok.

W półfinale zmierzył się z zawodnikiem Wilk Grajewo, którego pokonał przez KO w pierwszej rundzie. Walka finałowa Kuby była ostatnią walką turnieju w Starachowicach. W międzynarodowym pojedynku (po bardzo zaciętej walce) pokonał Litwina Jana Nausa.

Trzeci z naszych reprezentantów Krzysztof Kucharzyk (junior młodszy, -57 kg) rywalizację zakończył na trzecim miejscu przegrywając werdyktem walkę półfinałową z zawodnikiem z Litwy Lucasem Lechaviciusem.