Sport

Wacław Nycz nie żyje

Dodano: 17 kwietnia 2013, 19:56 Autor:

Dziś w wypadku samochodowym w Warszawie zginął Wacław Nycz, znakomity pilot samolotowy Aeroklubu Rzeszowskiego, wielokrotny mistrz świata i Europy. Miał 59 lat.
Wacław Nycz

Wacław Nycz (fot. Archiwum Nowin)

Wacław Nycz zginął w wypadku samochodowym w Warszawie, niedaleko lotniska Okęcie, gdzie ostatnio latał w liniach LOT samolotem Embraer.

- Z tego co się dowiedziałem uderzył w filar wiaduktu - opowiada Marek Kachaniak, prezes Aeroklubu Rzeszowskiego i jego wieloletni przyjaciel.

- To był nietuzinkowy facet, mój pierwszy instruktor i wspaniały kolega. Razem lataliśmy na wielu imprezach rangi mistrzowskiej, przyjaźniliśmy się - wspomina Kachaniak.

Wacław Nycz pochodzi z Soniny koło Łańcuta. Jego medale mistrzostw Europy i świata w lataniu precyzyjnym czy w konkurencji rajdowo-nawigacyjnej aż trudno zliczyć: trzykrotnie zdobył złoty medal MŚ (1985, 1987, 1992) oraz dwukrotnie ME (1988, 1991) w lataniu precyzyjnym, był drużynowym mistrzem świata w nawigacji (1988), w konkurencjach radiowo-nawigacyjnych zajął 2. miejsce MŚ (1988) i 3. MŚ (1986) w parze z Marianem Wieczorkiem. Karierę sportową zakończył w 1997 roku.

Pięciokrotnie (w 1985, 1986, 1987, 1988 i 1992) zwyciężał w plebiscycie Nowin i wciąż jest w tym względzie rekordzistą. Wygrał też w plebiscyt na asów 50-lecia plebiscytu.

W piątek skończyłby 59 lat.

Aktualizacja z godziny 22.45

Do wypadku doszło w środowe przedpołudnie w Warszawie na skrzyżowaniu ulic Wirażowej i Narkiewicza. Prowadzony przez Nycza volkswagen golf VI uderzył w filar wiaduktu.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca volkswagena stracił panowanie nad kierownicą. Kierowca zginął na miejscu - informowała TVN Warszawa Edyta Adamus ze stołecznej policji.

W wyniku zderzenia samochód Nycza dachował. Na miejscu pojawiły się wszystkie służby ratunkowe, ale nie było szans by uratować znakomitego pilota.

Czytaj więcej o:
  • Aeroklub Rzeszowski
  • Wacław Nycz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.