Serwis portalu serwis portalu nowiny24.pl

Imprezy » Imprezy - artykuły

dodano: 16 kwietnia 2013, 18:30

tagi:imprezyjuwenaliaJuwenalia RzeszowskiekoncertyPolitechnika RzeszowskaRzeszówstudiaUniwersytet RzeszowskiWSI-EWSIiZWSPiA

XX Rzeszowskie Juwenalia. Wystąpią: Bednarek, Enej, Weekend, Kult, Jamal

Beata Terczyńska

Politechnika Rzeszowska, WSIiZ, WSPiA i WSI-E organizują XX Rzeszowskie Juwenalia, trwające ponad trzy tygodnie. Uniwersytet Rzeszowski wymyślił 9–dniowe "Kulturalia”.

(Dariusz A. Danek/Archiwum)

Juwenalia w Rzeszowie będą dłuższe, bogatsze w program, ale... znów osobno będzie się bawił uniwersytet, a osobno reszta rzeszowskich uczelni.

- Nie robimy wspólnie juwenaliów, ponieważ mieliśmy inną wizję wydarzenia kulturalnego dla naszych studentów – tłumaczy Grzegorz Kolasiński, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Michał Minda, koordynator XX Rzeszowskich Juwenaliów, przewodniczący samorządu studenckiego PRz tłumaczy podobnie i dodaje, że nie chce tego tematu dalej roztrząsać.

Tegoroczne juwenalia na uniwersytecie będą inne, niż dotychczas.

- Chcieliśmy urozmaicić wielkie święto studenckie, które kojarzy się głównie z licznymi koncertami. Dlatego organizujemy I Podkarpacki Festiwal "KultURalia”. Potrwa on aż 9 dni – od 11 do 19 maja – zdradza rzecznik Kolasiński. - Będziemy mieli okazję pobawić się nie tylko przy swoich ulubionych zespołach, ale również spotkać się z kulturą w filharmonii, teatrze, kinie, czy też galerii. Znajdzie się również coś dla fanów sportu. Nie zapominamy o utalentowanych osobach.

Kamil Bednarek, Enej, Jamal, Maleo Reggae Rockers, Weekend, Video, Łąki Łan, Hurt, Illusion, Kult – to gwiazdy, które zaprosili.

- To nie koniec. Resztę gwiazd i nasze pomysły na zabawę zdradzimy w przyszłym tygodniu na konferencji prasowej – mówi.

Informacje będą też na stronie: http://festiwalkulturalia.blogspot.com.

A co szykują Politechnika Rzeszowska, WSIiZ, WSPiA i WSI-E? Uczelnie postanowiły wspólnie zorganizować XX Rzeszowskie Juwenalia, trwające ponad trzy tygodnie, podzielone na trzy części.

Od 15 do 21 kwietnia zaplanowany jest pierwszy blok "Sportowa rozgrzewka”. Rozpoczną ją zawody w kręgle, bilard i impreza w klubie Kula Bowling&Club. Będą też m.in. zawody z najpopularniejszych dyscyplin: piłki nożnej, siatkówki, koszykówki oraz studencka masa krytyczna.

Od 22 do 28 kwietnia studentów czeka tydzień "Kultura i nauka przodem”.

- Rozpocznie go występ zespołu "Połoniny”. Inne atrakcje to m.in. mecz kabaretowy, koncert gitarowy, spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Chachurą, który opowie o Meksyku, dzień kultury międzynarodowej, koncert orkiestry filharmonii oraz ogólnopolskie zawody robotów ROBOmotion – wylicza Michał Minda.

Trzecia część "Wielki koncertowy finał” rozpocznie się 8 maja i potrwa do 10 maja. Rozpocznie się przemarszem korowodu z Rynku do miasteczka studenckiego PRz.

Wiadomo, że codziennie ma wystąpić 4 – 5 artystów, ale studenci są bardzo tajemniczy i zdradzili na razie tylko dwie gwiazdy, które wystąpią: Luxtorpeda i OSTR. Zachęcają do śledzenia na bieżąco strony www.juwenaliarzeszow.pl i fb. Tu ujawnili kolejnych artystów, na juwenaliach zagrają m.in. Hunter i Monika Brodka.

W miasteczku politechniki będzie też tradycyjne wielkie grillowanie, miasteczko adrenaliny, konkursy z nagrodami.

Do wspólnej zabawy organizatorzy zapraszają także mieszkańców.

Sonda

Jak często chodzisz do teatru?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 101.

Polecamy serwisy portalu nowiny24.pl