"Ustawiali” egzaminy? Egzaminatorzy WORD w Tarnobrzegu zatrzymani

Dodano: 25 marca 2013, 19:07 Autor:

Policja wkroczyła dziś do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Prawdopodobnie chodzi o korupcję przy zdawaniu egzaminów na prawo jazdy.
W poniedziałek rano przy jednym z bloków przy ulicy Zwierzynieckiej działania prowadzili policjanci. Prawdopodobnie miały one związek z zatrzymaniem egzaminatorów WORD.

W poniedziałek rano przy jednym z bloków przy ulicy Zwierzynieckiej działania prowadzili policjanci. Prawdopodobnie miały one związek z zatrzymaniem egzaminatorów WORD. (fot. Marcin Radzimowski)

Policjanci zawitali do tarnobrzeskiego WORD-u ok. godziny 7.30, by zatrzymać sześciu egzaminatorów. Kilku wyprowadzono z budynku, pozostałych zatrzymano na placu egzaminacyjnym, gdzie akurat nadzorowali część praktyczną egzaminu na prawo jazdy. Niektórzy ręce mieli skute kajdankami.

Mniej więcej w tym samym czasie trzy radiowozy podjechały pod jeden z bloków przy ul. Zwierzynieckiej, gdzie zatrzymano mężczyznę.

Jak ustaliliśmy, obydwie akcje są ściśle ze sobą powiązane. Nieoficjalnie, bo szczegółach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu nikt oficjalnie się nie wypowiada, ani policja, ani prokuratura.

Co na to dyrektor tarnobrzeskiego WORD Wiesław Lichota?

- Kiedy około godziny siódmej piętnaście przyszedłem do pracy, przy drzwiach czekało trzech funkcjonariuszy policji z nakazami zatrzymania kilku egzaminatorów. Szczegółów sprawy nie znam, choć mogę się domyślać, o co chodzi - mówi.

Po południu, około godziny 14.30 policjanci znów pojawili się w siedzibie WORD-u i zatrzymali kolejnego, siódmego już egzaminatora. Ogółem w ośrodku zatrudnionych jest ich 29.

Łapówki za zdane egzaminy?

Z naszych ustaleń wynika, że na potrzeby śledztwa w charakterze świadków przesłuchano już kilku pracowników WORD, a także kilku kursantów. Dowiedzieliśmy się także, że nad realizacją sprawy (zatrzymania, przeszukania, zabezpieczenie dokumentów) od kilku dni pracuje około dwudziestu funkcjonariuszy z tarnobrzeskiej komendy.

Nie wiemy czy, a jeśli tak to ilu osobom i jakie przedstawiono zarzuty. Można się domyślać, że skoro zatrzymano egzaminatorów, w grę wchodzą najprawdopodobniej zarzuty korupcyjne - związane z "ustawianiem” egzaminów na prawo jazdy. Jeśli tak, to prawie na pewno wczorajsze zatrzymania nie będą ostatnimi w tym śledztwie.

* * * * *

Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie prowadzi od ub. roku śledztwo dotyczące podejrzenia wręczenia korzyści majątkowych w zamian za egzaminy na prawo jazdy. Wśród podejrzanych są: czworo egzaminatorów WORD w Krośnie, trzej szefowie ośrodków szkolenia kierowców oraz osoby, które miały być pośrednikami w przekazywaniu łapówek. W sumie zarzuty w tej sprawie usłyszało 13 osób.

Odrębnym wątkiem jest sprawa możliwych nieprawidłowości przy przetargach na szkolenia bezrobotnych na zdobycie uprawnień wyższej kategorii do kierowania pojazdami, organizowanych przez PUP w Sanoku i Brzozowie. Zlecenia na takie szkolenia miała otrzymywać szkoła nauki jazdy, prowadzona przez przedsiębiorców zatrzymanych z związku ze tym śledztwem korupcyjnym.

Do zarzutów przyznała się tylko część podejrzanych, niektórzy zdecydowali się złożyć wyjaśnienia. Prokuratura zapowiedziała, że śledztwo będzie długotrwałe.

Czytaj więcej o:
  • korupcja
  • łapówki
  • policja
  • prawo jazdy
  • Tarnobrzeg
  • WORD
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.