Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odmładzanie przez łóżko kolagenowe

Ula Sobol
Aleksandra Dębowska z Rzeszowa korzysta z kolarium. - Mam bardzo suchą i alergiczną skórę, a te zabiegi korzystnie wpływają na jej kondycję - mówi mieszkanka Rzeszowa.
Aleksandra Dębowska z Rzeszowa korzysta z kolarium. - Mam bardzo suchą i alergiczną skórę, a te zabiegi korzystnie wpływają na jej kondycję - mówi mieszkanka Rzeszowa. Bartosz Frydrych
Łóżko kolagenowe to dobroczynny wpływ światła czerwonego na skórę. To nie żadne opalanie, ale zabieg kosmetyczny.

Promieniowanie czerwone o długości fali świetlnej 623 nm (nanometry) wnika do głębokości 1 cm w głąb naszej skóry.

Łóżko kolagenowe to urządzenie, które pochodzi z Holandii. Jego skuteczność została potwierdzona badaniami.

Łóżko kolagenowe zwane kolarium, to urządzenie służące do poprawy kondycji skóry. Dzięki odpowiednio dobranej długości fali świetlnej pobudza ją do produkcji kolagenu. Korzystnie wpływa to na wygląd oraz kondycję.

- Łóżko nie opala. Lampy w nim zamontowane nie emitują promieniowania UV - podkreśla Joanna Grabowiecka z Strefy Urody "Kolar Beauty" w Rzeszowie. Kolarium w przeciwieństwie do solarium posiada specjalne lampy odmładzające, emitujące promieniowanie czerwone. Dociera ono pod skórę do głębokości 10 mm, czego nie jest w stanie zrobić żaden kosmetyk - zapewnia Joanna Grabowiecka.

Kolarium praktycznie nie emituje ciepła. Nie daje efektu opalenizny. Stymuluje zupełnie inne procesy, m.in. odbudowuje włókna kolagenowe zawarte w skórze, na całym ciele.

- Podczas, gdy solarium ma tendencje do wysuszania skóry, w kolarium jest zupełnie odwrotnie - twierdzi Joanna Kubit-Sroka, kosmetyczka z "Kolar Beaty". - Skóra już po kilku regularnych sesjach jest odpowiednio nawilżona.

Efekty lamp kolagenowych

Joanna Kubit-Sroka podkreśla, że z łóżka kolagenowego można korzystać już od 16. roku życia. W rzeszowskim salonie z urządzenia korzystają głównie osoby w wieku od 20 do 60 lat.

Lampy łagodzą objawy trądziku oraz poprawiają kondycję skóry. Dodatkowo skutecznie zahamowują procesy starzenia.

- Zapewniają również efekt liftingu. Skóra staje się jędrna oraz sprężysta - dodaje Joanna Grabowiecka. - Rozjaśniają przebarwienia, zmniejszają pory w skórze oraz rozstępy i cellulit. Zdecydowanie skóra staje się odporniejsza oraz szybciej się goi.

Kolarium łagodzi zarówno objawy trądziku, jak i leczy alergie skórne.
Po zabiegu odczuwamy odprężenie. Działa antydepresyjne.

- Klientki, które regularnie z niego korzystają, potwierdzają działanie urządzenia, zauważają, że skóra na twarzy i ciele jest gładsza, bardziej nawilżona oraz znacznie mniej wysuszona - zapewnia kosmetyczka.

Z łóżka korzystać mogą kobiety nawet podczas menstruacji lub karmiące piersią. Nie wydziela ono wysokiej temperatury, tak jak solarium.

Istnieją jednak przeciwwskazania do tego zabiegu, m.in. ciąża, nowotwory, choroby serca oraz przyjmowanie leków fototoksycznych (światłouczulających).

Wzmocni i ujędrni

- Jedna sesja w urządzeniu powinna wynosić 12-14 minut - akcentuje Grabowiecka. - Wszystko jednak zależy od rodzaju karnacji każdego człowieka.

Przy karnacji bardzo jasnej zaleca się 12 minut. Natomiast przy jasnej oraz śniadej zalecane jest 14 minut.

- Najlepiej korzystać z urządzenia trzy razy w tygodniu. Co drugi dzień.

W zależności, jaki efekt chcemy osiągnąć, dobieramy sesje, które mogą być nakierowane na:

- witalizację i ochronę skóry: 10 zabiegów przez 3-4 tygodnie, 2-3 razy w tygodniu,

- regenerację i modelowanie skóry: 20 zabiegów przez 5-7 tygodni, 2-3 razy w tygodniu,

- wzmocnienie i ujędrnienie: 30 zabiegów przez 8-10 tygodni, 2-3 razy w tygodniu.
30 sesji to już pełna terapia. Daje ona największe efekty. Najbardziej widoczna jest na cerze dojrzałej z widocznymi zmarszczkami. Wtedy to skóra oraz zmarszczki zostają wygładzone.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24