Wpłacili kilkadziesiąt tysięcy. Są już na wolności

Dodano: 5 marca 2013, 19:05 Autor:

Trzech nieprawomocnie skazanych mężczyzn w procesie zorganizowanej grupy przestępczej z Tarnobrzega, jest już na wolności. Dzisiaj i wczoraj opuścili areszt śledczy, po wpłaceniu poręczeń majątkowych wysokości 30 i 50 tysięcy złotych.
"Mały świadek koronny”, 41-letni Tomasz K., dzięki współpracy z organami ścigania mógł liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary.

"Mały świadek koronny”, 41-letni Tomasz K., dzięki współpracy z organami ścigania mógł liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary. (fot. Archiwum/Marcin Radzimowski)

Tymi, którzy opuścili na jakiś czas więzienne mury są Tomasz K. (kaucja 30 tys. zł) przebywający w Areszcie Śledczym w Kielcach oraz Adrian P. i Mirosław R., którzy po wpłaceniu po 50 tys. zł poręczenia, opuścili Areszt Śledczy w Rzeszowie. Wpłat, od których sąd uzależnił zwolnienie z aresztów, dokonali członkowie ich rodzin.

Przypomnijmy, że sąd zgodził się na zamianę środków zapobiegawczych wobec wszystkich trzech oskarżonych, gdyż orzeczone wobec nich nieprawomocne kary są niewysokie a tym samym nie ma dużego ryzyka, że oskarżeni mogliby na przykład próbować uciec za granicę. Oprócz wpłat kaucji sąd zobowiązał cała trójkę do stawiania się raz w tygodniu we wskazane dni do komendy policji w Tarnobrzegu.

Wyroki w tym procesie zapadły tydzień temu. Tomasz K. (skruszony gangster) za udział w czterech bandyckich rozbojach, wywóz i zbycie auta będącego w leasingu na Ukrainę i zniszczenie mienia (spalenie dyskoteki), skazany został na dwa lata i dwa miesiące więzienia przy nadzwyczajnym złagodzeniu kary. Na poczet „odsiadki” zaliczono mu pobyt w areszcie od lipca 2011 roku.

Adrian P. za udział w jednym rozboju na właścicielu kantoru dokonanym w Stalowej Woli skazany został na cztery lata więzienia, wysoka grzywnę i obowiązek naprawienia częściowego szkody.

Mirosław R. natomiast usłyszał wyrok trzech lat pozbawienia wolności, z pomocnictwo przy napadzie na właścicielce kantoru walutowego w Staszowie.

Oprócz wspomnianej trójki wyroki skazujące i kary więzienia od pięciu i pół do 12 lat usłyszało trzech innych oskarżonych.

Czytaj więcej o:
  • napad
  • proces
  • Tarnobrzeg
  • więzienie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.