Trwa nabór do przedszkoli w Rzeszowie

Dodano: 5 marca 2013, 11:15 Autor:

Do piątku przyjmowane są deklaracje od rodziców dzieci, które chodziły do rzeszowskich przedszkoli i nadal chcą w nich pozostać.

W Rzeszowie elektroniczny nabór do 41 miejskich przedszkoli podzielony jest na etapy.

- W pierwszej kolejności, czyli do 8 marca przyjmujemy deklaracje od rodziców, których dzieci już uczęszczają do przedszkola i od września nadal chcą w nich pozostawić albo przejść do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.– tłumaczy Zbigniew Bury, dyr. rzeszowskiego wydziału edukacji w Urzędzie Miasta. – Natomiast między 11 a 29 marca przyjmowane będą podania od rodziców, którzy po raz pierwszy chcą zapisać pociechy do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach.

Wyniki naboru ogłoszone zostaną 4 kwietnia.

Zanim jednak rodzice zdecydują się na wybór przedszkoli, mogą wejść na stronę elektronicznego naboru (https://nabor.progman.pl/rzeszow.html) lub przez stronę urzędu miasta: www.rzeszow.pl, gdzie zobaczą ikonkę z tarczą i napisem "Nabór 2013”. Trzeba na nią kliknąć i później wybrać opcje "przedszkola i oddziały przedszkolne – rodzic”. Znajdą tu poza informatorem o przedszkolach, także informacje o ważnych terminach, kryteriach pierwszeństwa przyjęć i formularz podania do wypełnienia, wydrukowania i zaniesienia do przedszkola pierwszego wyboru.

- Do nowo otwieranego przedszkola przy ul. Błogosławionej Karoliny, podania przyjmujemy w wydziale edukacji przy Placu Ofiar Getta 7, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30, w pokoju nr 29 – mówi dyr. Bury.
Drugie nowe przedszkole powstaje przy ul. Piotra Skargi na parterze Szkoły Podstawowej nr 19.

Rzeszowskie przedszkola mają w sumie ok. 5,9 tys. miejsc. W mieście działa też 26 niepublicznych przedszkoli. Te mają odrębny nabór.

Przedszkola miejskie czynne są od godz. 6.30 do 17. Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę zapewniają przez 6 godzin (od 8 do 14). Pozostałe godziny są odpłatne. Przy 7 godz. pobytu w przedszkolu opłata wynosi 2,63 zł/godz. (miesięcznie 55 zł), przy 8 - 2,36 (mies. 99), przy 9 - 2,08 (mies. 131), przy 10 - 1,80 (mies. 151). Do tego trzeba doliczyć opłaty za wyżywienie i dodatkowe, nieobowiązkowe zajęcia. Oddziały przedszkolne w szkołach oferują wyłącznie bezpłatny pobyt w wymiarze 5 godzin dziennie.

Czytaj więcej o:
  • dzieci
  • edukacja
  • nabór
  • przedszkole
  • rodzice
  • Rzeszów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.