Turniej EIHC. Polacy przegrali z Kazachstanem, gol Marka Strzyżowskiego

mawa
Marek Strzyżowski z prawej.
Marek Strzyżowski z prawej. Krzysztof Kapica
Wszystkich 10. sanockich hokeistów zagrało w pierwszym meczu reprezentacji Polski na turnieju z cyklu Euro Ice Hockey Challenge w rumuńskiej Csikszeredzie.

"Biało-czerwoni", po bardzo wyrównanym meczu, przegrali po dogrywce z Kazachstanem 2-3 (0-1, 1-1, 1-0 - dogrywka 0-1).

Mimo przegranej selekcjoner Igor Zacharkin był zadowolony. Polacy rozegrali bardzo dobry mecz, oddali nawet więcej strzałów od rywali (42-36), ale przewagi w trzeciej tercji nie udało się udokumentować zwycięską bramką.

Gola w dogrywce stracili w chwili, gdy zawodnik Ciarko PBS Banku Krystian Dziubiński wracał już do gry z ławki kar.

Pierwszą bramkę dla naszej reprezentacji, i swoją pierwszą, zdobył sanoczanin Marek Strzyżowski. Drugą, w podwójnej przewadze, Adam Bagiński z GKS-u Tychy.

Ponadto w kadrze grali inni zawodnicy mistrza Polski - bramkarz Przemysław Odrobny, obrońcy Paweł Dronia, Patryk Wajda, Bartłomiej Pociecha oraz napastnicy Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Tomasz Malasiński i Dariusz Gruszka.

W piątek o 18.30 Polacy zagrają z Rumunią, a na zakończenie w sobotę o 14 z Ukrainą.