Jesteś tu: Strona główna Edukacja Artykuł

Stypendia dla szczególnie zdolnych uczniów z Podkarpacia

Dodano: 11 grudnia 2012, 6:45 Autor:

Na stypendium 250 zł brutto miesięcznie ma szansę 1200 uczniów z Podkarpacia.

Wnioski składają dyrektorzy szkół. Mają na to czas do 19 grudnia. Pieniądze przyznane zostaną na 12 miesięcy, czyli od września tego roku do sierpnia przyszłego. Planowana miesięczna wysokość stypendium to 250 zł brutto.

Program adresowany jest do gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, szczególnie uzdolnionych w naukach matematyczno - przyrodniczych, technicznych i zawodowych, dla których zła sytuacja materialna jest barierą w nauce.

- Są kryteria obowiązkowe do spełnienia – mówi Katarzyna Kuczmenda, kier. oddziału nauki w UM. – To, poza złożeniem wniosku: stałe zamieszkanie na Podkarpaciu lub uczęszczanie do szkoły w regionie, średnia ocen z wszystkich przedmiotów na zakończenie poprzedniego roku nauki - co najmniej 4,50 - wylicza.

Dalej: średnia ocen z 3 dowolnie wybranych przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, technicznych i zawodowych - co najmniej 5,00 (z poprzedniego roku).

- Ważny jest także dochód na członka rodziny. Nie może być wyższy, niż 1078 zł netto na osobę, a w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne – 1246 zł – dodaje K. Kuczmenda. – Musi być też opracowany indywidualny program rozwoju ucznia.

Kandydat na stypendium z gimnazjum powinien mieć ponadto co najmniej 30 pkt. ze sprawdzianu szóstoklasistów. Natomiast uczeń szkoły średniej - co najmniej 37 pkt. z części matematyczno - przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego ((dotyczy uczniów zdających egzaminy w roku 2010/2011 i wcześniej) lub co najmniej 75 proc. z matematyki lub co najmniej 75 proc. z przedmiotów przyrodniczych (jeśli pisali egzamin w ub. r.).

Rozstrzygnięcie, komu przyznane będą stypendia – na wiosnę. Pieniądze będą wypłacane z wyrównaniem.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.wrota.podkarpackie.pl (w zakładce Edukacja, Stypendia-Poddziałanie 9.1.3POKL, rok szkolny 2012/2013) lub pod nr tel. (17) 747 63 03, 747 63 39, 747 63 15, 747 63 04 oraz drogą elektroniczną - e-mail: k.kuczmenda@podkarpackie.pl

Czytaj więcej o:
  • pieniądze
  • Podkarpacie
  • stypendium
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.