Czas na odgrzybianie organizmu

Dodano: 6 grudnia 2012, 15:15 Autor:

Aby być zdrowym, oczyszczaj ciało z grzybów, ciężkich metali i pasożytów.
- Badanie żywej kropli krwi pozwala zobaczyć, co dzieje się w organizmie - podkreśla Grażyna Piliszko

- Badanie żywej kropli krwi pozwala zobaczyć, co dzieje się w organizmie - podkreśla Grażyna Piliszko (fot. Ula Sobol)

Jeśli ważysz...

50 kg, to pij 7 szklanek wody dziennie
60 kg, to pij 8 szklanek wody dziennie
70 kg, to pij 9 szklanek wody dziennie

Metod oczyszczania organizmu, czyli usuwania szkodliwych toksyn jest bardzo dużo.

- Każdy powinien to robić z powodu wszechobecnej już w naszym życiu chemii.

Tymczasem większość osób nie zwraca na to uwagi i naraża się w ten sposób na wiele chorób - podkreśla Grażyna Piliszko, dietetyk z Kliniki Dietetyki, Rehabilitacji i Diagnostyki Laboratoryjnej w Rzeszowie.

Odgrzybianie organizmu to oczyszczanie z pasożytów, grzybów i metali ciężkich. Pojawiają się w nim z różnych przyczyn.

- Lekarstwa, środki chemiczne, metale ciężkie, konserwanty żywności, toksyny biologiczne, niedobory witamin i minerałów to przyczyny zewnętrzne - tłumaczy dietetyk. - Natomiast stres, brak ruchu, mała ilość wody w diecie, używki i nadmiar produktów przetworzonych należą do przyczyn wewnątrzpochodnych.

Działanie Bio Detox Spa

Jest to urządzenie do detoksykujących kąpieli wodno-elektrycznych. Relaksujący, półgodzinny zabieg polega na kąpieli nóg w wodzie z dodatkiem niskozmineralizowanej soli.

W tym czasie jonizator sterowany procesorem komputerowym wytwarza pole bioenergetyczne o kontrolowanym natężeniu. Przepływowi prądu towarzyszy przesunięcie jonów, w wyniku czego następuje polaryzacja tkanek.

Stymulowana ujemnymi ładunkami błona komórkowa odzyskuje prawidłowy potencjał energetyczny, co pobudza komórkę do intensywnego wydalania toksyn.
.

Jak odgrzybiać organizm

Podstawową zasadą odgrzybiania jest odpowiednie nawadnianie organizmu przez picie wody. Woda jest bardzo ważna i niezastąpiona przez soki, kawę, herbatę, mleko czy alkohol.

Dietetyczka podkreśla, że ciało potrzebuje wody nawet, jeśli nie czujesz pragnienia. Oczywiście w odpowiednich ilościach.

- Pij 30 ml wody na każdy kilogram swojego ciała.

Kolejnym sposobem jest unikanie chemii.

- Zamiast margaryny, powinniśmy używać masła oraz stosować ekologiczne środki czystości. Istotne jest, aby stosować naturalne kosmetyki i lepszej jakości jedzenie, bo wybór na rynku jest naprawdę duży - zaznacza Grażyna Piliszko.

Na rynku są produkty bardziej lub mniej przesycone chemią. - Starajmy się świadomie wybierać produkty, aby nie faszerować się szkodliwymi pasożytami, grzybami i metalami ciężkimi.

Pożywienie powinno nie tylko napełniać żołądek, lecz przede wszystkim dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

- Dlatego wspieranie organizmu naturalnymi dodatkami żywieniowymi m.in. naturalnymi witaminami, pierwiastkami i błonnikiem - mówi dietetyk.

Są niezbędne do przebiegu wielu bardzo ważnych procesów życiowych. Uczestniczą w procesach biochemicznych. Są doskonałymi koenzymami, czyli substancjami potrzebnymi do prawidłowego działanie enzymów, które uczestniczą w przemianie materii.

Naturalne witaminy znajdziemy nie tylko w owocach i warzywach, ale także w suplementach. Możemy kupić w tabletkach naturalną witaminę C, bez żadnych dodatków chemicznych. Nie jest zbyt smaczna, ale za to zdrowsza.

- Witaminy chemiczne wchłaniają się tylko w 4 procentach - mówi dietetyk.

Odrobacz ziołami

Na odrobaczanie możemy używać gorzkich ziół m.in. tymianek, tatarak, korzeń omanu, mięta pieprzowa, liść orzecha włoskiego i piołun.

- Najlepiej zrobić mieszankę z tych ziół - podkreśla Grażyna Piliszko i stosować jako kurację na odrobaczanie.

Oprócz ziół i witamin naturalnych można stosować zabiegi body detox, czyli detoksykacji jonowej, które usuną zanieczyszczenia z organizmu.

- Nie mogą jej się poddawać osoby z rozrusznikiem serca, po przeszczepach narządów, cierpiące na epilepsję, a także z gorączką i niegojącymi się ranami stóp oraz kobiety w ciąży - podsumowuje Grażyna Piliszko.

W wodzie, która pozostaje po zabiegu. Analiza chemiczna wykazuje zwiększone ilości metali ciężkich takich, jak kadm, ołów, glin i rtęć oraz azotany i fosforany.

Czytaj więcej o:
  • detoksykacja jonowa
  • metale ciężkie
  • oczyszczanie organizmu
  • odgrzybianie
  • pasożyty
  • zdrowie
  • żywność
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.