Jesteś tu: Strona główna Region Artykuł

Kolejne opóźnienia na budowie autostrady A4 na Podkarpaciu

Dodano: 21 września 2012, 7:15 Autor:

Najwcześniej na wiosnę 2014 roku uda się otworzyć autostradę A4 w rejonie Rzeszowa.

Odcinek między węzłami Rzeszów Zachód - Rzeszów Centralny zgodnie z umową miał być gotowy w grudniu 2011 roku. Ze względu na fatalną pogodę GDDKiA zgodziła się przedłużyć termin oddania drogi na luty tego roku.

W maju drogowcy zerwali umowę z wykonawcą, firmą Radko, która wykonała tylko połowę robót. We wtorek mieli otworzyć oferty od wykonawców zainteresowanych dokończeniem budowy. – Ale ze względu na dodatkowe pytania od firm budowlanych musieliśmy przedłużyć termin składania ofert na początek października – mówi Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA w Rzeszowie.

To jednak nie koniec złych wiadomości. Drogowcy wydłużyli także termin, w jakim nowy wykonawca będzie musiał dokończyć drogę. Zamiast ośmiu będzie to czternaście miesięcy. Oznacza to, że jeśli nawet umowę uda się podpisać w październiku, autostradowa obwodnica Rzeszowa powstanie nie wcześniej, niż na wiosnę 2014 roku. To o 2,5 roku później niż zakładała umowa z Radko. Dopiero na 2014 rok planowane jest także oddanie drogi od Rzeszowa do Jarosławia. Szybciej, do końca tego roku mają być gotowe tylko odcinki Dębica - Rzeszów (32,7 km) i Jarosław - Radymno (24,5 km).

Na połowę przyszłego roku otwarcie A4 deklaruje wykonawca odcinka między Radymnem a Korczową. Największą zagadką jest termin ukończenia autostrady między Tarnowem a Dębicą, gdzie od wielu tygodni roboty stoją. Jego wykonawca, Hydrobudowa ogłosił upadłość, a GDDKiA zerwała z nim umowę. – Droga jest wykonana mniej więcej w połowie. Przygotowujemy się do przetargu na dokończenie robót, na razie nie ustaliliśmy czasu, w jakim nowy wykonawca będzie musiał uporać się z tym zadaniem – informuje J. Rarus.

Czytaj więcej o:
  • A4
  • autostrada
  • budowa
  • GDDKiA
  • opóźnienia
  • Podkarpacie
  • Rzeszów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.