Serwis portalu serwis portalu nowiny24.pl

Imprezy » Imprezy - artykuły

dodano: 27 maja 2012, 16:15

tagi:castingDawid WolińskifilmJoanna KrupaRzeszówTop Model

Czy nową Top Model zostanie rzeszowianka? Relacja z castingu

Beata Terczyńska

Natalia Perlińska z Rzeszowa przyszła dziś do Millenium Hall na zakupy. Nie sądziła, że krążący po galerii jurorzy i osoby z produkcji "Top Model. Zostań modelką” wypatrzą ją i zaproszą na casting.

(D.Danek)

Na placu eventowym Millenium Hall stanął dziś wybieg, a w jego tle ogromny ekran LED. Ekipa TVN kręciła tu jeden z odcinków do nowej, trzeciej już edycji popularnego show "Top Model. Zostań modelką!”.

- Jesteście gotowe, by walczyć o swoje marzenia? – Michał Piróg pytał dziewczyny, które przyjechały tu nie tylko z Podkarpacia, ale także z najodleglejszych zakątków Polski oraz zza granicy. – Wiele się zmieniło w programie, ale nie męska część jury – przywitał wchodzących na wybieg Marcina Tyszkę i Dawida Wolińskiego, czyli duet Woli i Tysio, który grasował także po galerii i wyłapywał co piękniejsze i zgrabne dziewczyny.Dawid przyznał, że wpadło mu w oko kilka przepięknych dziewczyn.

Do jurorów dołączyła nowa kobieta, która zastąpiła dziennikarkę Karolinę Korwin – Piotrowską. To Katarzyna Sokołowska – reżyser, choreograf największych wydarzeń modowych w kraju.

Casting do Top Model w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Kasia od 16 lat współpracuje z domami mody, projektantami, agencjami modelek, agencjami reklamowymi. Współpracuje z najlepszymi polskimi projektantami, takimi jak: Paprocki&Brzozowski, Woliński, Ossoliński, Zień, Przybylski, MMC, Jemioł, Jaroszewska, Łapińska, Baczyńska. Realizowała również pokazy mody poza granicami Polski: m.in. w Madrycie, Paryżu.

- Nie ma dziś z nami Joasi Krupy, która nie mogła do nas dolecieć z Hollywood – zaczął Michał przy fali buczenia i rozczarowania widowni. - Ale żyjemy w XXI wieku, więc możemy się z nią teraz połączyć.
Na ekranie na tle charakterystycznych wzgórz pokazała się modelka witając się z mieszkańcami, którzy przyszli oglądać widowisko.

- Chcielibyście, by była z nami? – podpytywał Piróg. - Wszystko jest dziś możliwe – przekonywał.
I nagle na wybiegu pokazała się uśmiechnięta Dżoana.

- Myślałyście dziewczyn, że ja was opuszczę i zostawię same z nimi? – żartowała. - Kto jest gotowy na wielką światową karierę?

Casting przyciągnął setkę dziewczyn marzących o modelingu i światowych wybiegach.

Natalia Perlińska z Rzeszowa właśnie wypełniała ankietę zgłoszeniową.

- Ja tu dziś przyjechałam na zakupy, a nie na casting – śmieje się dziewczyna o wzroście 1,85 m, z włosami spiętymi w kitkę, z naturalnym makijażem, w marynarce i spodniach. – Wypatrzyła mnie pani z produkcji i namówiła, żebym wzięła udział. Czyli jestem tu niejako z łapanki.

Trenująca zawodowo siatkówkę zaznacza, że nigdy dotąd nie miała nic wspólnego z modelingiem.

- I co teraz zrobisz, gdy się dostaniesz? – pytamy.

- Będę bardzo szczęśliwa i na pewno wykorzystam szansę.

Wiemy, że udało się jej przejść dalej. Podobnie, jak innej dziewczynie z Podkarpacia. Ania Koryto z Dydni, z okolic Sanoka właśnie pozuje do zdjęć z Michaliną Manios, uczestniczką drugiej edycji.

- Nikt nie musiał mnie namawiać, by tu dziś przyjechać, bo "zostać modelką” to było moje marzenie od małej dziewczynki. Teraz je realizuję, choć wczoraj byłam jeszcze mocno przeziębiona i udział w castingu stał pod znakiem zapytania. Pozbierałam się jednak i nie żałuję – mówi dziewczyna o ślicznych, zielonych oczach, uczennica drugiej klasy technikum fryzjerskiego.

Co się działo za drzwiami sali przesłuchań? – podpytujemy.

- Było bardzo spokojnie. Pytali, dlaczego tu jestem i czy bardzo chcę być w programie, o rodzinę, zainteresowania…. Odpowiadałam spontanicznie, na luzie, troszkę się zająknęłam. Ale byłam naturalna. Nie klepałam tekstu, jakbym czytała o sobie z ulotki, jak jedna z koleżanek – śmieje się. – Mam zaproszenie na kolejny casting, na początku lipca już w Warszawie.

Atrakcją dla mieszkańców były pokazy mody, w tym premiery autorskich kolekcji rzeszowskich projektantów, w wykonaniu finalistek i uczestniczek poprzednich edycji "Top Model”. Na wybiegu pokazały się m.in. Anna Piszczałka, Paulina Papierska, Michalina Manios, Oliwia Downar, Honorata Wojtkowska i Gabriela Pacholarz pochodząca z Maćkówki na Podkarpaciu.

Wiemy, że nagrywane były także ujęcia na lotnisku w Jasionce i z samolotu, a także ze wzgórza Rocha z panoramą na miasto. Ekipa wraz z producentem Rinke Rooyensem była zauroczona Rzeszowem, zdjęciami i zadowolona z tego, że udało się im tu wyłowić kilka perełek godnych finalistek programu.

Sonda

Czy podoba ci się program juwenaliów 2012 w Rzeszowie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 280.

Polecamy serwisy portalu nowiny24.pl