Jesteś tu: Strona główna Zdrowie Artykuł

Laserowa korekcja wzroku możliwa w Rzeszowie

Dodano: 23 maja 2012, 16:08 Autor:

Laserowa korekcja wad widzenia będzie wykonywana także na Podkarpaciu. Taki sam aparat, jakiego używają amerykańskie siły powietrzne, by zapewnić sokoli wzrok pilotom, jest już w Rzeszowie.
Laserowa korekcja wad wzroku jest wykonywana u pacjentów po 21. roku życia. Z zabiegiem czeka się do tego czasu, by mieć pewność, że wada nie będzie się już powiększać.

Laserowa korekcja wad wzroku jest wykonywana u pacjentów po 21. roku życia. Z zabiegiem czeka się do tego czasu, by mieć pewność, że wada nie będzie się już powiększać. (fot. Dariusz Danek)

Ważący ponad tonę gigant kupił rzeszowski NZOZ Visum Clinic. Laser kosztował 1,6 mln zł.

- O klasie naszego aparatu świadczy chociażby fakt, że jest to jedyny laser do korygowania wad wzroku, jaki NASA dopuszcza do leczenia astronautów – mówi lek. med. Mariusz Spyra, kierownik Visum Clinic.

Laser skoryguje kształt rogówki

Zabiegi, trwające ok. 20 minut, są uważane za bardzo bezpieczne. Czas, jaki wiązka lasera ma kontakt z gałką oczną, nie przekracza minuty. To wystarczy, by nadać rogówce kształt zapewniający prawidłowe widzenie.

- Tą metodą jesteśmy w stanie skutecznie korygować nadwzroczność nieprzekraczającą plus 6 dioptrii oraz krótkowzroczność do minus 10 dioptrii.Zabieg jest skuteczny także w przypadku astygmatyzmu i starczowzroczności, która objawia się trudnościami z czytaniem tekstu znajdującego się blisko oczu. Aby wyraźnie widzieć litery pacjenci muszą, więc odsuwać książkę dalej – tłumaczy doktor Spyra.

Dzięki laseroterapii, w większości przypadków, pacjenci nie muszą już nosić okularów. To, zdaniem lekarzy, niezwykle ważne dla przedstawicieli wielu zawodów, m.in. policjantów, strażaków, kreślarzy.

- Dotychczas mieszkańcy Podkarpacia, którzy chcieli laserowo skorygować wadę wzroku, szukali pomocy poza naszym regionem m.in. w Krakowie i Warszawie – mówi okulista.

Dobry wzrok w dzień

Po zabiegu prawidłowe widzenia wraca już następnego dnia. Wystarczy tydzień, by pacjent wrócił do pracy.

- Dotychczas na świecie wykonano ok. 30 mln takich zabiegów. Aż jedną trzecią na aparatach tego samego typu, który kupiliśmy. Co ważne, nie zdarzyło się, by ktoś stracił wzrok na skutek powikłań pooperacyjnych – podkreśla Mariusz Spyra.

Niestety, NFZ nie refunduje zabiegów laserowej korekcji wad wzroku. To znaczy, że pacjenci w całej Polsce płacą za nie z własnej kieszeni. Ile? W Rzeszowie ceny będą zależeć od rodzaju wady i zamykać w granicach od 2 do 3,6 tys. zł za jedno oko.

Czytaj więcej o:
  • oczy
  • Rzeszów
  • wzrok
  • zdrowie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.