17-latek utopił się w stawie rybnym. Nowe fakty

Dodano: 6 maja 2012, 17:15 Autor:

Ciało młodego mieszkańca Święcan wyłowiono z tamtejszych stawów. Pływał w dzikim, niestrzeżonym kąpielisku, gdzie obowiązuje zakaz wchodzenia do wody.

Do pierwszego w tym roku tragicznego wypadku nad wodą doszło we wsi Święcany, w powiecie jasielskim. W sobotę ok. godz. 16.40 pięciu młodych mężczyzn poszło nad stawy hodowlane ochłodzić się po meczu piłkarskim. W tym miejscu obowiązuje całkowity zakaz pływania.

Jeden z uczestników wyprawy, 17-latek mieszkający w przysiółku Przechody oddalił się od brzegu na odległość ok. 5-6 metrów. Jak relacjonują świadkowie, siedział na drewnianej desce, z której nagle się ześlizgnął.

– Chłopiec najprawdopodobniej zaczął się topić w okolicach tzw. mnicha, czyli miejsca, gdzie spuszcza się wodę ze stawów. To najgłębszy punkt w całym oczku, sięgający ok. 3,5 metrów – opisuje Robert Potyrała, naczelnik OSP w Święcanach.

Pomoc wezwali znajomi 17-latka, którzy bezskutecznie próbowali wyciągnąć go z wody. Na miejsce przyjechały dwa zastępy strażaków z OSP w Święcanach i Skołyszynie. Nastolatka szukało w sumie 20 osób. Ciało znaleziono po 40 minutach w pobliżu miejsca wskazanego przez znajomych chłopca. Ratownicy na brzegu reanimowali jeszcze 17-latka. Niestety bezskutecznie.

Chłopiec jest pierwszą ofiarą tegorocznego wypoczynku nad wodą.

Czytaj więcej o:
  • Święcany
  • śmierć
  • jezioro
  • utonięcie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.