Futsal. Trzecie miejsce Uniwersytetu Rzeszowskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski

Miłosz Bieniaszewski
ARCHIWUM
Sporym sukcesem Uniwersytetu Rzeszowskiego zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu. W turnieju finałowym, który odbywał się w Katowicach rzeszowianie wywalczyli III miejsce.

W stawce było szesnaście uczelni podzielonych na cztery grupy.

W tej fazie Uniwersytet Rzeszowski rywalizował z Politechniką Łódzką, PWSZ Wałbrzych oraz PWSZ Leszno.

Z łodzianami rzeszowianie zremisowali 1-1, ale w następnych meczach nie dali żadnych szans rywalom i z pierwszego miejsca awansowali do rundy eliminacyjnej.

W niej nasz Uniwersytet mierzył się z UAM w Poznaniu, a także z UMCS Lublin i Politechniką Śląską w Gliwicach.

Po dwóch remisach i pokonaniu tych ostatnich 5-4 zajął w grupie drugie miejsce, co pozwoliło rzeszowianom grać o III pozycję w mistrzostwach.

Tam rywalem był Uniwersytet Gdański i po bardzo emocjonującym meczu lepsi 7-5 okazali się zawodnicy z Rzeszowa.

Tytuł mistrzowski wywalczył Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, który w finale pokonał AWF Katowice 1-0.