Sport

"Celuj w Igrzyska": młodzi biathloniści Górnika Iwonicz-Zdrój w czołówce

Dodano: 16 stycznia 2012, 16:00 Autor:

Rafał Penar z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój dwukrotnie stawał na podium zawodów pucharu Polski „Celuj w Igrzyska” w Wiśle-Kubalonce. Podium wywalczyła również Klaudia Cichoń.

Startujący w kategorii juniorów młodszych Refał Penar zajmował drugą pozycję zarówno w biegu indywidualnym na 12,5 km, jak i w biegu sprinterskim (7,5 km).

W obydwu startach triumfował Bartłomiej Gwałd z UKN Melafir Czarny Bór. W tej samej kategorii tuż za podium uplasował się inny zawodnik Górnika – Dawid Szwast.

Z bardzo dobrej strony pokazała się startująca w kat. młodziczek Klaudia Cichoń (IKN Górnik), która w sprincie na 4,5 km wywalczyła drugie miejsce.

W klasyfikacji generalnej juniorów młodszych w ścisłej czołówce plasują się Penar i Szwast (odpowiednio drugie i trzecie miejsce). Klaudia Cichoń zajmuje piątą pozycję wśród młodzieczek – na dalszych miejscach plasują się inne zawodniczki Górnika: Kamila Cichoń (7) i Julita Zając (8).

W klasyfikacji klubowej IKN Górnik Iwonicz-Zdrój zajmuje piąte miejsce. Drugi z podkarpackich klubów, MSS Sokół Rymanów uplasował się na 15. pozycji. Prowadzą biathloniści BKS WP Kościelsko.

Kolejne zawody z cyklu „Celuj w Igrzyska” odbędą się w dniach 8-11 marca w Kościelisku.

„CELUJ W IGRZYSKA”

to cykl zawodów dla młodzieży (rocznik 1994-95 oraz 87-96) zorganizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu.

Do programu zaproszone zostały wszystkie polskie kluby biathlonowe, w których trenują młodzi sportowcy marzący o sukcesach na miarę Tomasza Sikory.

To właśnie spośród nich w ciągu najbliższych lat zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy będą reprezentować Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku.

Główne idee programu pokrywają się z założeniami tych rozwijanych przez PZN: Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy następców Mistrza” i Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”.

Czytaj więcej o:
  • biathlon
  • Iwonicz-Zdrój
  • Rymanów
  • sport
  • sporty zimowe
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Old Boys wygrali w Impulsie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.