Gdzie w Rzeszowie kupić choinkę

Dodano: 21 grudnia 2011, 17:15 Autor:

Od 10 do nawet 200 zł trzeba zapłacić w Rzeszowie za ciętą choinkę. Świąteczny stroik to wydatek rzędu 15-25 zł. Jemiołę dostaniemy już za 2 zł.
Pan Marcin sprzedaje jemiołę przy ulicy Targowej. Za małą wiązankę zapłacimy od 2 do 5 zł. Za duży konar od 10 do 20 zł.

Pan Marcin sprzedaje jemiołę przy ulicy Targowej. Za małą wiązankę zapłacimy od 2 do 5 zł. Za duży konar od 10 do 20 zł. (fot. Dariusz Danek)

Choinki dostaniemy na placach targowych, w centrach ogrodniczych oraz na parkingach pod hipermerketami i marketami budowlanymi.

- Rzeszowianie coraz częściej decydują się na żywe drzewka. Chociaż w tym roku ruch się jeszcze nie zaczął na dobre. Sądzę, że najwięcej osób przyjedzie kupić choinkę tuż przed świętami, czyli w czwartek i piątek – uważa pan Krzysztof, który sprzedaje choinki na placu Balcerowicza w Rzeszowie.

Sprzedawcy radzą, by z wyprawą po choinkę nie czekać do ostatniej chwili. Ceny choinek przed Wigilią raczej nie spadną, a wybór będzie z każdym dniem coraz mniejszy.

Drzewka na każdą kieszeń

Ceny ciętych drzewek zaczynają się już od 10 zł. Tyle zapłacimy za mniej więcej półmetrową choinkę.

Najbardziej trwała jest jodła kaukaska. Cena za 2-metrową waha się w granicach 120 zł. Na jodłę sięgającą 3,5 metra wydamy od ok. 160 do nawet 200 zł. Mniej kosztuje świerk. Za 1,5 metrowy zapłacimy od ok. 60 do 80 zł. Za 3 metrowy – ok. 100 – 140 zł. Cena zależy nie tylko od wysokości drzewka, ale też od rozłożystości i gęstości gałęzi.

Ceny za małe choinki w doniczkach zaczynają się od 20 – 30 zł. Za drzewka średniej wielkości zapłacimy od 30 do 60 złotych.

Choinka nie może mieć za ciepło

Producenci drzewek choinkowych podkreślają, że żywotność świerka czy jodły zależy w dużej mierze od miejsca, w którym będą stały. Choinka wolniej będzie gubić igły, jeśli postawimy ją z dala od kaloryfera, za to blisko okna. Konieczne jest także codzienne podlewanie. Jeśli kupimy choinkę w doniczce możemy po świętach przesadzić ją do ogrodu.

- Wówczas drzewko nie powinno stać w domu dłużej niż trzy tygodnie. Przed wyniesieniem na zewnątrz choinkę należy na kilka dni przenieść do chłodnego, ale widnego pomieszczenia – tłumaczy Rafał Szela z Rzeszowa, właściciel firmy Erzetka - Architektura Krajobrazu.

Czytaj więcej o:
  • święta
  • choinka
  • Rzeszów
  • zakupy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.