Radny Chlebek o przyłączeniu Malawy: każdy chłop wie, że aby wyciągnąć, trzeba włożyć...

Dodano: 29 listopada 2011, 19:15 Autor:

- Każdy chłop wie, że aby wyciągnąć, najpierw trzeba włożyć. - Takimi słowami radny Czesław Chlebek skwitował dzisiaj dyskusję na temat kosztów ewentualnego przyłączenia do Rzeszowa wsi Malawa.
Zdaniem radnego Czesława Chlebka (trzeci od lewej w pierwszym rzędzie), "każdy chłop powinien wiedzieć, że aby wyciągnąć, najpierw trzeba włożyć".

Zdaniem radnego Czesława Chlebka (trzeci od lewej w pierwszym rzędzie), "każdy chłop powinien wiedzieć, że aby wyciągnąć, najpierw trzeba włożyć". (fot. Archiwum)

Ponad dwugodzinna wymiana zdań miała miejsce podczas sesji Rady Miasta Rzeszowa. Na wniosek prezydenta Tadeusza Ferenca radni rozważali pomysł kolejnego poszerzenia granic Rzeszowa. Podobnie jak w 2009 roku w kierunku wschodnim, o Malawę z gminy Krasne.

Jak jeden mąż prezydenta poparli radni Rozwoju Rzeszowa i SLD, którzy prześcigali się w wymianie zalet Malawy.

- To piękne tereny, prawdopodobnie leżące na złożach wód geotermalnych. Zbudujemy tam hotele, SPA, ośrodki wypoczynkowe. Dzięki temu rozwinie się miasto i region – przekonywał Wiesław Buż z SLD.

Jego wystąpienie było prawie tak samo pasjonujące, jak na początku roku, kiedy przekonywał, aby włączyć do miasta Matysówkę z gminy Tyczyn, bo z tego wzgórza woj Matys bronił miasta podczas najazdów nieprzyjaciół.

Podobnie jak wówczas, także i tym razem nie przekonał jednak radnych opozycji.

- Przez ostatnie lata przyłączyliśmy już do Rzeszowa potężne tereny i na tym należy na razie poprzestać. Zanim miasto znowu urośnie, trzeba zurbanizować to, co już mamy, a niestety na nowych osiedlach ciągle niewiele się dzieje. Kolejne wsie to następne wydatki, a na to miasta nie stać – przekonywał Robert Kultys z PiS.

- Zaczekajmy z decyzją. Zróbmy bilans tego, jak dotychczasowe zmiany granic wpłynęły na Rzeszów. Sprawdźmy, czy to się opłaca – prosili radni PiS i PO.

- To nie ma sensu. Korzyści na razie nie ma. Będą widoczne po latach. Kiedyś na prawej stronie Wisłoka była Drabinianka, dzisiaj mamy 20-tysięczne Nowe Miasto. Tak trzeba patrzeć na sprawę – grzmiał prezydent Ferenc.

- Pan prezydent ma rację. Z resztą każdy chłop wie, że aby wyciągnąć, najpierw trzeba włożyć – skwitował dyskusję Czesław Chlebek, szef proprezydenckiego Rozwoju Rzeszowa.Głosami PiS i PO Rada Miasta nie zgodziła się na rozpoczęcie konsultacji zmierzających do zmiany granic miasta.

– Nie jestem zaskoczony, ale nie składam broni. Na następną sesję przygotujemy kolejną uchwałę. W sprawie Malawy, a może także Matysówki i całej gminy Trzebownisko. Rzeszów musi rosnąć – zapowiada prezydent Ferenc.

Czytaj więcej o:
  • Krasne
  • Malawa
  • Matysówka
  • poszerzenie miasta
  • Rada Miasta
  • Rzeszów
  • sesja
  • Trzebownisko
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zderzenie na ul. Lubelskiej w Rzeszowie. Nowe fakty

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.