Okrągła kładka w Rzeszowie będzie droższa o kilka milionów?

Dodano: 19 lipca 2011, 12:30 Autor:

Sześć firm jest zainteresowanych budową okrągłej kładki dla pieszych nad al. Piłsudskiego w Rzeszowie. Niestety wszystkie oferty przewyższają kwotę zarezerwowaną na ten cel w budżecie miasta.

Według wstępnych szacunków Urzędu Miasta budowa kładki miała kosztować maksymalnie 10 mln zł. I mimo wielu kontrowersji, po długich dyskusjach radni zarezerwowali taką kwotę na ten cel w budżecie miasta.

Urzędnicy, którzy budowę chcieli rozpocząć jeszcze w czasie wakacji od razu ogłosili przetarg na realizację tej inwestycji. Niestety spośród sześciu ofert, jakie złożyły firmy zainteresowane budową żadna nie mieści się w tej kwocie.

- Wahają się w granicach od 12 do prawie 15 mln zł. W tej chwili je analizujemy. Niewykluczone, że któraś z nich będzie niższa. Nie raz zdarzało się tak, że firma stająca do przetargu proponowała kwotę, która po ponownym przeliczeniu kosztów okazywała się niższa – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Decyzja w sprawie rozstrzygnięcia przetargu powinna zapaść w tym tygodniu. Jeśli okaże się, że zaproponowane przez wykonawców kwoty nie zmienią się, miasto będzie miało dwa wyjścia.

- Pierwsze to dołożenie przez radnych na ten cel pieniędzy. Taką decyzję będą mogli podjąć jednak nie wcześniej niż pod koniec sierpnia, bo na wtedy zaplanowana jest sesja. Rozważamy też możliwość unieważnienia przetargu i ogłoszenia nowego. Może wówczas zgłosi się wykonawca, którego oferta będzie dla nas satysfakcjonująca – tłumaczy rzecznik Chłodnicki.

Czytaj więcej o:
  • budowa
  • okrągła kładka
  • Piłsudskiego
  • przejście
  • Rzeszów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Sprawa buspasów w Rzeszowie trafi do sądu?

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.