Budowa skrótu przez ogródki działkowe w Rzeszowie coraz bliżej

Dodano: 26 maja 2011, 21:00 Autor:

Budowa skrótu przez ogródki działkowe w Rzeszowie coraz bliżej

(fot. Archiwum)

Za kilka dni będzie gotowy projekt nowej ulicy, która połączy al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego. Jezdnia pobiegnie przez środek ogrodów działkowych Zalesie i Wieniawskiego.

W tej chwili osiedla Zalesie i Słocina łączą z miastem dwie drogi: aleja Armii Krajowej i Sikorskiego. Ponieważ obie dzielnice szybko się rozbudowują, władze Rzeszowa postanowiły dobudować do nich nowe połączenie.

Projektowana droga połączy al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego. Od strony miasta zacznie swój bieg między parkiem papieskim, a centrum handlowym Danex.

- Wybudujemy ją w miejscu istniejącej, szerokiej drogi przecinającej ogrody działkowe. Dwukierunkowa jezdnia oraz chodnik będą oświetlone. Rozładują ruch i pozwolą skrócić czas dojazdu do domów wielu rzeszowianom – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Projekt drogi jest już prawie gotowy. Zgodnie z umową projektant dostarczy go do ratusza do końca miesiąca. Potem urzędnicy zwrócą się do radnych z prośbą o wprowadzenie tej inwestycji do tegorocznego budżetu. Jeśli rada zaakceptuje ten pomysł, będzie można uzyskać pozwolenie na budowę, ogłosić przetarg i zacząć prace już po wakacjach.

Aby połączenie zdało egzamin, drogowcy muszą dokończyć jeszcze przebudowę samej ul. Dunikowskiego. Tu prace już trwają i zakończą się w listopadzie.

- Do tej pory była to tłuczniowa ulica, szeroka zaledwie na 2,5-3 metry. Wzdłuż jezdni biegły rowy. Zakres prac jest bardzo duży. Budujemy kanalizację, chodnik i oświetlenie. Oczywiście jezdnia zostanie też poszerzona – mówi Adam Gajewski, dyr, Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Docelowo powstała w ten sposób droga ma być przedłużona przez Matysówkę aż w okolice Chmielnika.

- Będzie to bardzo pożyteczny skrót dla kierowców z Rzeszowa i okolicy. Na pewno rozładuje ruch w rejonie ul. Paderewskiego, oraz al. Armii Krajowej – przewiduje Maciej Chłodnicki.

Czytaj więcej o:
  • budowa
  • Chmielnik
  • Matysówka
  • ogródki działkowe
  • Rzeszów
  • skrót
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Uwaga kierowcy: w piątek blokada dziewiętnastki

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.