Krośnianka projektuje stroje dla McDonald's

Dodano: 8 kwietnia 2011, 6:30 Autor:

Krośnianka Ewa Wroceńska znalazła się w finałowej dziesiątce autorów najlepszych projektów uniformów dla pracowników McDonald's. O tym, kto zwycięży decydują internauci. Głosowanie trwa do 15 maja.

- W konkursie pod hasłem "Zaprojektuj Strój” zdecydowałam się wziąć udział w za namową mojej bliskiej koleżanki - mówi 33-letnia Ewa Wroceńska. - Podsunęła mi ogłoszenie konkursowe, bo jak twierdzi mam talent w kierunku projektowo-modowym. Postanowiłam spróbować. Jeszcze nigdy nie brałam udziału w tego typu przedsięwzięciach, a jednocześnie nie chciałam rozczarować przyjaciółki, której obiecałam, iż przygotuję projekty i zgłoszę je do konkursu.

Akcja miała charakter otwarty - udział w niej mogły wziąć nie tylko osoby, które profesjonalnie zajmują się projektowaniem. Spośród 500 zgłoszonych propozycji jury (w skład którego wchodziły m.in. projektantka mody Wiola Wołczyńska oraz Danuta Krauze z Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi) wybrało 10, które przeszły do finałowego etapu.

- Wśród finalistów znalazłam się ja - mówi Ewa Wroceńska. - A teraz walczę o główną nagrodę - 20 tysięcy złotych.

Autorka projektu mówi, że zaprojektowane przez nią stroje łączą elegancję, nowoczesność i wygodę.

Według projektu zostały już uszyte prototypy (wykonało je Studio Mody Halina Pągowska), sfotografowano je na modelach podczas sesji zdjęciowej. Efekt można obejrzeć na stronie www.mcdonalds.pl/zaprojektujstroj.

To właśnie internauci wybiorą (głosując na stronie) najlepszy projekt.

Ewa Wroceńska liczy na głosy nie tylko krośnian, ale mieszkańców Podkarpacia. - Możecie głosować na mnie do 15 maja - zachęca. Pieniądze z nagrody chciałaby przeznaczyć na rozwijanie pasji, jaką jest projektowanie.

Ewa Wroceńska jest absolwentką liceum profilowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjanych nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie. Ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Zajmuje się stylizacją i projektowaniem. Swoje autorskie pomysły opatruje metką "Evikya”.

Głosować można raz dziennie. Co setna osoba, która odda głos, otrzyma w nagrodę odtwarzacz MP3.

Nagroda dla najlepszego projektu to 20 tys. zł, za II miejsce – 10 tys. zł, III – 5 tys. zł. Wybrane stroje będą także pokazane na stronach magazynów Cosmopolitan i Olivii.

Zwycięski projekt zostanie wprowadzony do sieci restauracji McDonald,s podczas Euro2012.

Czytaj więcej o:
  • konkurs
  • Krosno
  • McDonald's
  • Podkarpacie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.