AKS II Resovia awansował do II ligi: relacja

Marcin Jastrzębski
Młodzi rzeszowianie z kompletem zwycięstw zakończyli finałowy turniej. W trzech meczach stracili tylko jednego seta – w meczu ze Stoczniowcem Gdańsk. Krzysztof Kapica
Siatkarze AKS-u II Resovia Rzeszów zwyciężyli rozgrywany w Rzeszowie finałowy turniej o awans do II ligi. Młodzi rzeszowianie w całym turnieju przegrali tylko jednego seta.

- Cieszymy się z udanego zakończenia tego trudnego sezonu. Wszystko poszło po naszej myśli. Awans sportowy cieszy tym bardziej, że mamy sporo zdolnej młodzieży i to dobrze, że rywalizować będą w wyższej lidze - podsumował Artur Łoza, trener AKS-u.

Dzięki awansowi Resovii miejsce w III lidze zyskał Neobus Niebylec. - Cały czas trzymaliśmy mocno kciuki za AKS. Jak się okazało skutecznie - uśmiechał się Łukasz Liskowicz, prezes Neobusu.

TURNIEJ W RZESZOWIE:

WYNIKI RESOVII:
AKS II Rzeszów - MCKiS Jaworzno 3:0 (19, 17, 22), AKS - Politechnika Lubelska 3:0 (22, 9, 22), AKS Rzeszów - Stoczniowiec Gdańsk 3:1 (17, 22, -23, 18).

Pozostałe wyniki:
Politechnika Lubelska - Stoczniowiec Gdańsk 1:3, MCKiS II Jaworzno - Stoczniowiec Gdańsk 3:2, AZS Politechnika Lubelska - MCKiS II Jaworzno 3:0.