W Mielcu rośnie popyt na nowe mieszkania

Dodano: 25 marca 2011, 7:15 Autor:

Na pierwszym piętrze, z balkonem, jasne i słoneczne najchętniej w nowym budownictwie – takie wymaganie mają ci, którzy chcą kupić mieszkanie.

- Młodzi ludzie decydując się na kupno mieszkania kupują nowe. Wiąże się to zazwyczaj z kredytem hipotecznym, który zaciągają na jego zakup, wiążąc się z bankiem na długie lata – tłumaczy Zbigniew Buczek, prezes Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Spółdzielnia w tej chwili jest liderem w budowie nowych mieszkań. W Mielcu jedynym dogodnym miejscem na budowę nowych bloków jest os. Smoczka. W tej chwili kończy się budowa bloku przy ul. Wyszyńskiego, gdzie już wszystkie mieszkania zostały wykupione, w chwili wylewanie fundamentów. Teraz w planach jest budowa dwóch bloków przy ul. Zygmuntowskiej.

- Pod koniec marca wyłonimy wykonawcę jednego z budynków. Później będziemy zapisywać chętnych na mieszkania. Od tego zależy rozpoczęcie jego budowy– mówi prezes MSM.

– Budujemy niewielkie bloki dwuklatkowe. Wielkości mieszkania waha się od 45 do 65 metrów kwadratowych - dodaje.

Oprócz bloków MSM dębicka firma Green Park rozpoczęła budowę jednego bloku przy galerii Viva również na Smoczce. Inwestycja ma być zakończona w listopadzie tego roku. tu ceny mieszkań wahają się od 3 do prawie 4 tys. zł. W tym bloku jest wolnych jeszcze 11 mieszkań.

Oferty lokali w nowym budownictwie ma jeszcze deweloper Komfort Dom, który niedawno oddał niewielki blok przy ul. Zygmuntowskiej, z miejscem na przedszkole. – Mamy jeszcze do sprzedania trzy mieszkania w tym bloku. Cena za metr to ok. 4 tys. zł – mówi Tomasz Dziekan, prezes zarządu Komfort Dom.

Oprócz nowych bloków, które są budowane w Mielcu nie maleje również rynek zbytu na mieszkania w starym budownictwie.

- Sprzedaż i kupno mieszkań w blokach wydaje mi się, że utrzymuje się na stałym poziomie. Bardzo szybko z tablic znikają oferty mieszkań, w centrum miasta. Dużym powodzeniem cieszą się lokale w okolicy os. Kopernika i ul. Solskiego – tłumaczy Zbigniew Gortadt, właściciel biura obrotu nieruchomościami A&Z Gortadt.

– Młodzi ludzie szukając mieszkanie kierują się przede wszystkim lokalizacją oraz piętrem. Obowiązkowo musi być balkon. Dlatego starsze bloki na od. Niepodległości, które nie mają balkonów sprzedają się gorzej - dodaje

Ceny w mieszkaniach "z drugiej ręki” w Mielcu wahają się od 3,3 do 3,6 tys. zł. Najchętniej kupowane są dwu-, trzy- pokojowe.

Czytaj więcej o:
  • dom
  • Mielec
  • mieszkanie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.