Jesteś tu: Strona główna Region Artykuł

Jest praca przy budowie autostrady z Radymna do Korczowej

Dodano: 10 marca 2011, 10:51 Autor:

Kilkaset osób już znalazło pracę przy budowie końcowego odcinka autostrady A4, z Radymna do Korczowej. Ale to nie wszystko, szykują się kolejne etaty.
Autostrada w budowie daje sporo miejsc pracy. Jeszcze więcej pojawi się po zakończeniu inwestycji. Nz. budowa węzła Radymno.

Autostrada w budowie daje sporo miejsc pracy. Jeszcze więcej pojawi się po zakończeniu inwestycji. Nz. budowa węzła Radymno. (fot. Norbert Ziętal)

Poradnia medycyny pracy w Przemyślu. Od rana spora kolejka osób. Wśród nich większość to kierowcy, którzy właśnie dostali robotę w greckiej J&P Avax. Ta firma buduje ostatni, przed granicą z Ukrainą, odcinek autostrady A4. Kierowcy muszą jeszcze wykonać badania lekarskie, aby dopiąć wszystkich formalności.

- Ta autostrada to dla nas wybawienie. Podpisujemy kontrakty na dwa lata. Dobrze płacą. Wolę nie mówić o konkretnych kwotach – informuje jeden z przyszłych pracowników J&P Avax. Mieszka pod Przemyślem.

Mężczyźni bardzo cieszą się z tego, że dostali pracę. Już dogadują się w sprawie wspólnych dojazdów z Przemyśla na budowę. Podróż wyjdzie taniej, bo jednym samochodem pojedzie kilka osób.

Inwestycję na ostatnim przed polsko – ukraińską granicą odcinku A4 realizuje grecka firma J&P Avax. Do kwietnia 2012 ma wykonać blisko 22 km trasy, mosty, wiadukty, węzeł w Korczowej, stację poboru opłat oraz MOP, czyli Miejsce Obsługi Podróżnych. Inwestycja ma kosztować 818 mln złotych.

Jest praca dla kolejnych osób

- Pracuje już u nas kilkaset ludzi. Na różnych stanowiskach. Kierowcy, operatorzy sprzętu drogowego, otaczarek, majstrowie. Przy zatrudnianiu pracowników preferujemy miejscowe osoby, mieszkające w najbliższych okolicach. Ale to nie wszystko. Planujemy przyjąć do pracy nowych ludzi. Trzeba regularnie szukać naszych ogłoszeń, m.in. w internecie – poinformowano nas w biurze budowy firmy J&P Avax w Chotyńcu k. Korczowej.

Sporo osób znajduje zatrudnienie przy inwestycjach towarzyszących, które już ruszyły przy końcowym przed granicą, odcinku autostrady. Ponad setka osób dostała pracę przy budowie Hali Kijowskiej, która będzie pierwszą z trzech hal Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina. Budują je firma Rex-Bud.

Z pracy przy autostradzie cieszą sie okoliczne gminy

Z autostradowego dobrodziejstwa cieszą się okoliczne gminy. Samorządowcy z Radymna twierdzą, że centrum Korczowa Dolina nie dość, że samo da sporo miejsc pracy, teraz przy budowie i później przy obsłudze, to przyciągnie innych inwestorów. Od dłuższego czasu sporo inwestorów, zwłaszcza z branży logistycznej, kieruje zapytania do Urzędu Gminy w Radymnie.

Zęby ostrzy sobie również sąsiednia gmina Orły. Bo, paradoksalnie, chociaż autostrada tylko na niewielkim odcinku przejdzie przez teren tej gminy, to właśnie tutaj leżą najbardziej atrakcyjne tereny pod przyautostradowe inwestycje, zwłaszcza przy węźle Radymno, który połączy A4 z drogą krajową 77, prowadzącą na południe do Przemyśla.

- Dla inwestorów przygotowujemy podstrefę Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powierzchnia 39,22 ha. To doskonały teren, dlatego już mamy zapytania od inwestorów. Wkrótce zaczniemy uzbrajać ten teren w odpowiednie media, bo tego wymagają inwestorzy – mówi Bogusław Słabicki, wójt Orłów.

Czytaj więcej o:
  • autostrada
  • budowa
  • Korczowa
  • praca
  • Radymno
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.