Sporo rzeszowian chętnych na stypendia sportowe

Dodano: 11 stycznia 2011, 19:00 Autor:

Do końca stycznia będzie wiadomo, ilu rzeszowskich sportowców dostanie w tym roku stypendia z Urzędu Miasta. Wniosków o ich przyznanie wpłynęło prawie sto.

2011 rok jest pierwszym, kiedy sportowcy będą dostawać stypendia. To zasługa radnych minionej kadencji (na czele z Martą Niewczas, Witoldem Walawenderem, Jackiem Lasotą i Kazimierzem Greniem), którzy bardzo długo pracowali nad przygotowaniem potrzebnej do tego uchwały.

- Chcieliśmy w ten sposób docenić wybitnych sportowców mieszkających na stałe w Rzeszowie i zdobywających dla naszego miasta sukcesy – mówi radny Walawender.

Termin składania wniosków o stypendia upłynął z końcem grudnia. Do Urzędu Miasta wpłynęło ich prawie 100. Po wstępnej weryfikacji dokumentów już wiadomo, że ok. 60 spełnia warunki określone w uchwale Rady Miasta.

- Wnioski złożyli m.in. siatkarze, młodzi piłkarze Stali i Resovii, skoczkowie do wody, lekkoatleci, żeglarz, a nawet przedstawiciele sportów walki. Komisja, która przyzna stypendia zbierze się w tym miesiącu – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Wysokość stypendiów będzie zależała od osiągnięć sportowca. Kwotą wyjściową jest 1366 zł, czyli najniższa krajowa płaca. Np. mistrz olimpijski może liczyć na 200 proc. tej kwoty, mistrz Polski juniorów na ok. 65 proc., a mistrz świata juniorów na nieco ponad 100 proc. Pieniądze przyznawane są na rok i wypłacane co miesiąc. Zakładając, że 60 sportowców dostanie stypendia o średniej wysokości 700 zł, miasto wyda na nie ok. pół miliona złotych.

Czytaj więcej o:
  • pieniądze
  • Rzeszów
  • stypendia sportowe
  • wnisoek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Rzeszów inwestuje w promocję. Miasto kupi osiem billboardów

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.