Donos na znanego ginekologa. Andrzej Skręt był chory, a przyjmował pacjentki

Dodano: 4 stycznia 2011, 7:30 Autor:

Rzeszowski ZUS dostał donos, w którym prof. Andrzejowi Skrętowi zarzuca się przyjmowanie pacjentek w prywatnym gabinecie w trakcie przebywania na zwolnieniu lekarskim. Sprawa jest wyjaśniana.

Prof. Andrzej Skręt jest wojewódzkim konsultantem w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Szefuje także oddziałowi dla kobiet w szpitalu wojewódzkim na ul. Szopena. Kopia pisma wysłanego do ZUS trafiła także do redakcji Nowin. W liście napisano, że 22 grudnia prof. Skręt przyjmował pacjentki w prywatnym gabinecie, choć w tym czasie przebywał na zwolnieniu lekarskim.

- Proszę o sprawdzenie prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego – podkreśla autorka pisma, która podaje się za pacjentkę lekarza.

Lekarz: przyjąłem kilka kobiet, bo nalegały

Prof. Andrzej Skręt nie wierzy, że autorem donosu jest jedna z jego pacjentek.

- To kolejny atak na mnie w ostatnim czasie. Nie będę mówił, o kogo chodzi. W środowisku lekarskim są osoby, którym nie na rękę jest moja dobra opinia – mówi profesor.

Lekarz przyznaje, że 22 grudnia przyjął pojedyncze pacjentki w prywatnym gabinecie.

- Większość wizyt, które przypadały na czas mojej choroby, odwołałem. Nie miałem jednak serca odmówić kobietom, które bardzo nalegały na spotkanie. U jednej z ciężarnych wystąpiły krwawienia. Jak mogłem jej odmówić pomocy? Jestem lekarzem, a to zobowiązuje - dodaje. - Z pewnością żadna z nich nie jest autorką donosu.

Co z informacjami zawartymi w donosie zrobi ZUS? Szczegóły dotyczące sprawy, ze względów prawnych, są objęte tajemnicą.

- Ta sprawa wymaga dokładnego wyjaśnienia, nie tylko w ZUS. Przeprowadzimy postępowanie wyjaśniające - mówi Małgorzata Bukała, rzecznik ZUS w Rzeszowie.

Kto napisał donos na rzeszowskiego ginekologa?

Donos, który wpłynął do urzędu, nie był podpisany. Na kopercie, w której pismo trafiło do naszej redakcji, widniało jednak nazwisko nadawcy i jego rzeszowski adres.

Sprawdziliśmy. Pod tym adresem nie mieszka i nigdy nie mieszkała kobieta figurująca na kopercie. Nie słyszano o niej także w sąsiednim mieszkaniu.

Czytaj więcej o:
  • ginekolog
  • lekarze
  • Rzeszów
  • zdrowie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.