Nietrafione prezenty kup po okazyjnej cenie - dziś trafiają na aukcje internetowe

Dodano: 27 grudnia 2010, 10:45 Autor:

Według badań TNS OBOP* przeprowadzonych na zlecenie eBay ci, którzy decydują się na sprzedaż gwiazdkowego podarunku nie czekają z tym ani chwili. Nietrafione prezenty spieniężamy najszybciej w Europie, najlepiej od razu po Świętach. Dziś w internecie można trafić na niezłe okazje.
Nietrafione prezenty trafiają dziś na internetowe aukcje - łap okazje.

Nietrafione prezenty trafiają dziś na internetowe aukcje - łap okazje. (fot. Fot.sxc.hu)

Mikołaj nie zawsze trafia w dziesiątkę z wyborem prezentu. Każdy z nas przynajmniej raz udawał przed rodziną wybuchy radości na widok nieudanych podarunków. Co dalej z nimi robimy?

Według badań TNS OBOP na zlecenie eBay 28% z nas przyznało, że w zeszłym roku dostali jeden lub dwa nietrafione prezenty, choć 57% Polaków było zadowolonych ze wszystkich.

Ci, którym się nie poszczęściło, koszt niechcianych paczek wyceniają średnio na 153 zł. Kto najczęściej ponosi te niepotrzebne wydatki? Według 14% Polaków dalsza rodzina jak kuzyni czy wujostwo, a tuż za nimi znajdują się teściowie (13%).

Większość wkłada do szafy

Jaki los spotyka niechciane prezenty? Najczęściej lądują zapomniane na dnie szafy – 48% Polaków po prostu je zatrzymuje. Popularnym sposobem na pozbycie się niepotrzebnych podarunków, a przy okazji zaoszczędzenie jest obdarowanie nimi kogoś innego - 17% z nas wręcza je na urodziny, imieniny lub kolejne Święta.

8% Polaków postanawia na nietrafionych prezentach zarobić i po prostu je sprzedaje. Na dodatek chcemy je spieniężyć jak najszybciej. Większość Polaków planujących sprzedaż prezentów zrobi to już na początku stycznia (22%), ale 11% już pod koniec grudnia.

Od dziś wystawiamy

Potwierdzają to statystyki portalu eBay. Tak zwany "busiest regifting day”, czyli dzień w okresie poświątecznym, gdy na portalu eBay wystawianych jest na sprzedaż najwięcej przedmiotów z tych popularnych prezentowych kategorii, w Polsce przypada już na 1 stycznia. Pod tym względem znacznie wyprzedzamy resztę Europy.

Dla porównania, we Włoszech jest to 19 stycznia, we Francji i Niemczech 23, a w Wielkiej Brytanii dopiero 30 stycznia. Tego dnia w Polsce na aukcje najczęściej trafiają książki i płyty. W innych krajach dominują ubrania i akcesoria.

Za pieniądze zarobione w ten sposób najczęściej sami robimy sobie prezenty (51%), inni wolą je zaoszczędzić, albo opłacić rachunki za radosne Święta.

Czytaj więcej o:
  • allegro
  • aukcja
  • ebay
  • gwiazdka
  • internet
  • nietrafiony
  • okazja
  • podarunek
  • prezent
  • sprzedaż
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najczęściej czytane
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.