Szpital Pro Familia startuje w Rzeszowie. Ma być jak w hotelu

Dodano: 13 grudnia 2010, 14:26 Autor:

- Pokoje są tak urządzone, by kojarzyły się z domowym zaciszem - mówi Radosław Skiba, dyrektor Pro Familii.

- Pokoje są tak urządzone, by kojarzyły się z domowym zaciszem - mówi Radosław Skiba, dyrektor Pro Familii. (fot. Fot. Krzysztof Kapica)

Uznani specjaliści z publicznych szpitali przeszli do prywatnej kliniki Pro Familia, która zacznie działać w Rzeszowie od Nowego Roku. Połowa z 50 miejsc przeznaczona jest dla kobiet, które zdecydują się tu rodzić.

W Pro Familii będzie oferowana opieka w zakresie ginekologii, położnictwa, neonatologii oraz urologii i chirurgii.

Szpital dla mamy i dziecka

O tym, kto będzie pracował w prywatnym szpitalu przy al. Witolda spekulowano od miesięcy. Wczoraj zaprezentowano lekarzy. Ordynatorem ginekologii i położnictwa w Pro Familia został dr n. med. Jarosław Janeczko, który przeszedł do nowej lecznicy ze Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Jego zespół to 10 ginekologów – położników. W tym pięciu z tytułem doktora nauk medycznych.
Na oddziale dla noworodków będzie pracowało 7 neonatologów, dotychczas związanych ze szpitalem przy ul. Szopena. Zespołem pokieruje dr n. med. Janusz Witalis.

Z kolei w zakresie urologii z prywatną lecznicą Pro Familia współpracować będzie m.in. lek. med. Dariusz Sobieraj, wojewódzki konsultant w tej dziedzinie oraz dr Tadeusz Ossoliński, związany z rzeszowskim Szpitalem Miejskim.

Wśród chirurgów są m.in. dr Jacek Pszeniczny i lek. med. Rafał Rylski.

- Skompletowaliśmy kadrę doskonałych specjalistów – nie kryje dumy Radosław Skiba, dyrektor Pro Familii.

W szpitalu będzie pracować także około 70 pielęgniarek i położnych.

Rodzinne porody

Dla przyszłych mam w szpitalu Pro Familia przygotowano jedno i dwuosobowe pokoje. Stoją w nich brązowe meble, fragmenty ścian pomalowano na turkusowo, a na suficie jest foto-tapeta z wizerunkiem pogodnego nieba. Do każdego pokoju przylega łazienka.

- Nie przesadzę, jeśli powiem, że pokoje pacjentek mają standard czterogwiazdkowego hotelu – przekonuje dr n. med. Tomasz Łoziński z Pro Familii.

Podczas porodu kobiety będą mogły zażyczyć sobie znieczulenie. Dostępna będzie indywidualna opieka położnej, a nad rozwiązaniem cały czas będzie czuwał lekarz. Możliwy będzie także poród w wodzie. Będzie mógł asystować przy nim ojciec dziecka.

- Ojcowie będą mogli przebywać ze swoją rodziną także później, w pokoju pacjentki. Jeśli kobieta będzie zmęczona, w opiece nad maluchem pomoże położna – dodaje Radosław Skiba.

Rzeszowski szpital Pro Familia zabiega o kontrakt z NFZ. Niewykluczone jednak, że nawet, jeżeli porody będą refundowane, pacjentki będą musiały dopłacić za wyższy standard pobytu. Prace nad cennikiem trwają. Nieoficjalnie mówi się o dopłacie 1 – 1,5 tys. zł.

Czytaj więcej o:
  • ginekologia
  • połoznictwo
  • poród
  • Pro Familia
  • szpital
  • zdrowie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.