Mieszkaniec Przemyśla chce stworzyć muzeum autografów

Dodano: 26 października 2010, 9:30 Autor:

Ponad trzy tysiące autografów znanych osób z całego świata ma w swojej kolekcji Tadeusz Sosnowski z Przemyśla. Chce je za darmo przekazać do muzeum, które mogłoby powstać w którymś z podkarpackich miast.
Piłkarze Pele, Marodona, dyktator Fidel Castro, aktorzy Tom Cruise i Alan Delon a także tysiące innych autografów posiada w swojej kolekcji Tadeusz Sosnowski z Przemyśla. Za darmo udostępni je miastu, które stworzy muzeum autografów.

Piłkarze Pele, Marodona, dyktator Fidel Castro, aktorzy Tom Cruise i Alan Delon a także tysiące innych autografów posiada w swojej kolekcji Tadeusz Sosnowski z Przemyśla. Za darmo udostępni je miastu, które stworzy muzeum autografów. (fot. Norbert Ziętal)

- Autografy zbieram od 1995 r. Mam ich już ponad trzy tysiące. Osób znanych w Przemyślu, Polsce i na całym świecie – mówi Sosnowski.

Twierdzi, że jego wszystkie autografy to oryginały, czyli podpisy faktycznie wykonane przez dane osoby. Nie interesują go faksymile, czyli produkowane "przemysłowo” odbitki podpisów.

- Jeżeli osobiście proszę kogoś o autograf to staram się zrobić z nim wspólną fotografię. Jeżeli korespondencyjnie, to zachowuję kopertę, ewentualnie certyfikaty. W ten sposób potwierdzam autentyczność – mówi kolekcjoner.

Jego marzeniem jest, aby w którymś z podkarpackich miast powstało muzeum autografów. Coś na wzór rzeszowskiego Muzeum Bajek. Deklaruje, że eksponaty udostępni za darmo. Do wszystkich swoich podpisów ma opracowane notki biograficzne i zdjęcia osób.

- Potrzebne byłyby z dwie niewielkie salki i gabloty. Eksponaty mogłyby się co jakiś czas zmieniać. Aktorzy, muzycy, sportowcy, politycy i inne tematy – planuje Sosnowski.

Najbardziej chciałby, aby muzeum powstało w Przemyślu, ale gotów jest rozmawiać z każdym innym, podkarpackim samorządem.

Czytaj więcej o:
  • autograf
  • muzeum
  • Przemyśl
  • Tadeusz Sosnowski
  • turystyka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Kolejarze chcą zablokować w Przemyślu drogę do granicy

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.