Tak mieszkańcy gminy Leżajsk bawili się na dożynkach

Dodano: 29 sierpnia 2010, 21:00 Autor:

Tegoroczne obchody Święta Plonów w gminie Leżajsk zorganizowano na stadionie sportowym w Brzózie Królewskiej.

- Goście mogli nie tylko spróbować wyśmienitych specjałów przygotowanych na tę okazję, ale też posłuchać dobrej muzyki i wspaniale się bawić – napisał do nas Zdzisław Janeczko z Urzędu Gminy w Leżajsku.

Dożynki rozpoczęły się mszą św. polową. Po niej o godz. 15.15 miał miejsce przejazd delegacji wieńcowych, a o godz. 15.45 część wieńcowa dożynek i prezentacja wieńców.

- Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać misternie wykonane wieńce dożynkowe, przywiezione przez delegacje ze wszystkich sołectw. Chętni mogli obejrzeć wystawę płodów rolnych zorganizowaną przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, odwiedzić stoisko KRUS-u, nabyć wyroby rękodzieła oraz ulubione napoje i inne smakołyki. Najmłodsi mieli doskonałą okazję, aby wyszaleć się w wesołym minimiasteczku, pojeździć na quadach albo przejechać kucykiem – dodaje Zdzisław Janeczko.

Były występy zespołów artystycznych, zabawa taneczna z zespołem "Retro”, a ostatnim punktem programu - widowisko plenerowe "Tańczące fontanny”.

- Tegoroczne święto plonów zakończył pokaz wody, światła i dźwięku "Tańczące fontanny”. Spektakl ten to kilkunastometrowe strumienie wody, o różnych kształtach i formach, pojawiające się w różnych układach zsynchronizowanych z kolorowymi światłami laserów i standardami muzyki – wyjaśnia Z. Janeczko.

Organizujesz imprezę na terenie powiatu leżajskiego? Powiadom nas: m.motor@nowiny24.pl (w treści maila wpisz: termin i godzinę rozpoczęcia imprezy, miejsce oraz program). Zapowiedź zamieścimy na naszej stronie internetowej.

Byłeś na imprezie, na jaką zapraszaliśmy? Napisz, jak się bawiłeś i podeślij zdjęcie na m.motor@nowiny24.pl. Najciekawsze zamieścimy na naszej stronie internetowej.

Czytaj więcej o:
  • Brzóza Królewska
  • dożynki
  • gmina Leżajsk
  • impreza
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Aktualne oferty pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Leżajsku

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.