Zobacz, jak będzie przebiegać obwodnica Mielca

Dodano: 13 lutego 2010, 16:45 Autor:

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich złożył do wojewody wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy Mielca. - To bardzo dobra wiadomość - mówią mieszkańcy Mielca. - Nowa droga odciąży ruch ciężkich samochodów w mieście.

- O budowę obwodnicy staraliśmy się już od kilku lat. Jesteśmy w trakcie przygotowania dokumentacji fragmentu tej trasy pomiędzy ulicami Dębicką i Wolności. Potem opracowana została dokumentacja obwodnicy do Szydłowca. Te projekty, po zaktualizowaniu przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest inwestorem obwodnicy, pozwoliły na znaczne przyśpieszenie formalnego przygotowania całego przedsięwzięcia - mówi Janusz Chodorowski, prezydent Mielca.

Początek na ul. Dębickiej

Początkowo projekt budowy obwodnicy był zawarty w planie drogi Rzeszów - Kolbuszowa - Mielec - Staszów - Kielce, jednak z powodu braku pieniędzy zrezygnowano z tej wersji.

Teraz mielecka obwodnica ma rozpoczynać się od ul. Dębickiej, przetnie ulicę Wolności, dalej prowadzić będzie przez Szydłowiec do Tuszowa Narodowego. W przyszłości ma łączyć się z nową drogą do Kielc i Warszawy.

Usprawni ruch w mieście

PZDW stara się o pozwolenie na budowę obwodnicy we wszystkich jej trzech etapach. Będzie miała ona ogromny wpływ na usprawnienie ruchu w mieście. Przejęłaby też część ruchu tranzytowego, który skierowany jest w większości do mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzisiaj ten ruch jest bardzo uciążliwy dla mieszkańców miasta, jak i innych podmieleckich miejscowości. Np. w Chorzelowie często zdarzają się potworne korki, szczególnie w godzinach szczytu.

- Powstanie obwodnicy pozwoli wyprowadzić ruch ciężkich samochodów poza miasto, z czego skorzystają nie tylko mieszkańcy, ale także sami kierowcy, którzy sprawniej pokonają ten odcinek drogi - dodaje Chodorowski.

Inwestycja za 200 milionów

Powstanie wschodniej obwodnicy Mielca niesie jeszcze jedną korzyść dla miasta. Za kilka lat, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oddana zostanie autostrada. Mieszkańcy takich miejscowości, jak Trześń, Grochowe czy Tuszów Narodowy będą mieli łatwy dostęp do tej trasy.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się budowa obwodnicy. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja oraz studium wykonalności inwestycji. Obwodnica ma kosztować ok. 200 mln zł.

Czytaj więcej o:
  • inwestycje
  • Mielec
  • obwodnica
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.