Paweł Pernal, burmistrz Iwonicza-Zdroju: problemów do rozwiązania jest dużo

Dodano: 5 lutego 2010, 7:30 Autor:

Paweł Pernal rządzi gminą dopiero pierwszą kadencję (wcześniej był radnym). Sam ocenia się dobrze – twierdzi, że udało mu się rozwiązać wiele problemów lokalnej społeczności, choć przyznaje, że dużo jest jeszcze do zrobienia.
Paweł Pernal ma 37 lat, jest żonaty, ma 4 dzieci. Nie należy do żadnej partii, choć w ostatnich wyborach startował z listy PiS. Jeszcze nie zdecydował, czy ubiegać się o reelekcję

Paweł Pernal ma 37 lat, jest żonaty, ma 4 dzieci. Nie należy do żadnej partii, choć w ostatnich wyborach startował z listy PiS. Jeszcze nie zdecydował, czy ubiegać się o reelekcję (fot. Tomasz Jefimow)

Za osiągnięcia tej kadencji burmistrz uważa: utrzymanie statusu uzdrowiska Iwonicz-Zdrój, odbudowę willi Krakowiak, gruntowny remont Wieży Bazarowej, uregulowanie spraw formalno-prawnych Al. Leśnej i jej odnowienie, remonty dróg, budowę kanalizacji w Iwoniczu-Zdroju, wybudowanie dwóch kompleksów boisk ze sztuczną nawierzchnią.

Wymienia także inne inwestycje, ważne dla mieszkańców (choć przyznaje, że to zasługa samorządu powiatowego): likwidacja osuwiska w Lubatowej i całkowita przebudowa strategicznego mostu w Lubatówce.

Jednak sporo mieszkańców – zwłaszcza Iwonicza-Zdroju i Iwonicza uważa, że burmistrz nie sprawdza się jako gospodarz gminy uzdrowiskowej. – Bardziej dba o Lubatową, skąd pochodzi, i Lubatowkę, niż o "serce" gminy, jakim jest uzdrowisko.

Burmistrz uważa, że to niesprawiedliwa ocena. - Gmina liczy prawie 12 tysięcy mieszkańców, z tego Iwonicz-Zdrój to niespełna 2 tysiące. Ale gdybym stosował prosty przelicznik, to dużo mniejsza część budżetu byłaby przeznaczana na inwestycje w Zdroju. A jest tych pieniędzy więcej. Właśnie, dlatego, że staram się pogodzić i potrzeby mieszkańców i oczekiwania turystów, kuracjuszy.

Pernal opowiada też o planach, których realizacja w ciągu dwóch lat ma zmienić oblicze uzdrowiska w piękny kurort: w dolinie pomiędzy skoczniami powstanie nowoczesny amfiteatr, rozbudowane zostaną ścieżki spacerowe, urządzone glorietty, altany i ogród romantyczny, odrestaurowane uzdrowiskowe źródła. Na te inwestycje (warte 3,5 mln zł) gmina chce pozyskać pieniądze z RPO.

- To na razie obietnice. A fakty są takie, że za kadencji burmistrza zamknięty został teren rekreacyjny z basenem i brodzikiem - mówi mieszkaniec uzdrowiska.

- Nasza władza gminna od lat nie jest w stanie napełnić w lecie wodą basenu – pisze internauta na forum nowiny24.pl

Burmistrz przyznaje, że zamknięcie basenu to jego porażka. - Przyczyną są duże koszty utrzymania obiektu. Inwestora na budowę nowego nie udało się znaleźć.

Po stronie plusów mieszkańcy zapisują zainstalowany niedawno w mieście monitoring.

Czytaj więcej o:
  • Iwonicz-Zdrój
  • Podkarpacie
  • samorząd
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.