Serwis portalu serwis portalu nowiny24.pl

Imprezy » Imprezy - artykuły

dodano: 29 stycznia 2010, 9:15

tagi:hiphopkoncertPezetRevolutionRzeszów

W Rzeszowie wreszcie zarymuje Pezet

Anna Janik

Koncert jednej z najwybitniejszych postaci w polskim hip-hopie już dziś w klubie Revolution w Rzeszowie. Pezetowi towarzyszyć będzie Małolat.

(Oficjalna strona wykonawcy)

Koncert Pezeta w Revolution w piątek o 22. Bilety 30 i 35 zł.

Pezet, czyli Paweł Kapliński z rapem związany był od najmłodszych lat. Urodzony i wychowany na warszawskim Ursynowie, dorastał wśród ówcześnie powstających składów hip-hopowych, takich jak Molesta Ewenement, Fundacja, Stare Miasto. Pierwsza przygoda Pezeta z rapem to numer "Ursynów 99″, nagrany wspólnie z kolegą z szkoły Onarem oraz Lady K. Dzięki niemu dwójkę przyjaciół dostrzegł znany w branży Tytus.

Pierwszą płytę Pezet i Onar nagrali pod szyldem Płomień 81 (od numeru podstawówki, gdzie zwykle wspólnie przesiadywali). Album "Na Zawsze Będzie Płonął”, do sklepów trafił na początku 1999 roku i okazał się jedną z lepszych produkcji w polskim hip-hop'ie. Został nawet wydany na winylu, co w owym czasie było rzadkością.

Trzy lata później ukazała się pierwsza i najlepsza płyta "Pawła z Ursynowa” "Muzyka Klasyczna”. Zgodnie z nazwą, każdy kawałek stał się hip-hopowym klasykiem. Krążek był dopracowany w 100% i wniósł powiew świeżości i energię do nieco zastanego wówczas rapu. Duża w tym zasługa producenta Noon'a, z którym Pezet kontynuował współpracę.

Jej owocem był album "Muzyka poważna” z 2004 roku. Promowały go teledyski do utworów "Nie Jestem Dawno", "Szósty Zmysł" i "W branży". Płyta nie odniosła jednak spodziewanego sukcesu.

Debiut solowy Pezeta "Muzyka rozrywkowa” ukazał się trzy lata później. Za produkcję odpowiadali Szogun, Korzeń i Kociołek. Na krążku gościnnie udzielili się Onar, Fame District i młodszy brat Pezeta, raper Małolat. Jak wskazuje tytuł, utwory na płycie były zdecydowanym odejściem od charakterystycznego dla Pezeta trueschool'u i zwrotem ku muzyce klubowej.

Pezet nigdy nie stronił od gościnnych udziałów na płytach innych wykonawców, w tym Onara, Eldo, Fokusa, Pjusa, Stasiaka, Mesa, Dizkreta, Elemera, Sidney'a Polaka, Ostrego, Waco, Lari Fari, a także formacji Flexxip, 2cztery7, Fenomen, Stare Miasto.

Ostatnia, bardzo osobista epka rapera, "Muzyka emocjonalna”, ukazała się w zeszłym roku. Wydawnictwo wydane w nakładzie 5 tys. egzemplarzy dostępne było w sprzedaży tylko na oficjalnej stronie Pezeta.

Obecnie raper intensywnie koncertuje razem z Małolatem. Zapowiedział też zaangażowanie się w długo zapowiadaną wspólną płytę. Temat bliższej współpracy dwóch braci był już poruszany w 2005 roku. Jednak z braku czasu, a później z powodu pobytu Małolata w zakładzie karnym prace były systematycznie przedkładane.

"Paweł z Ursynowa” nigdy nie ukrywał też zainteresowań dziennikarstwem, które zresztą studiuje. Otwartość na kontakty z rozmówcami pokazał m.in. na antenie Viva Polska, w której, prowadził program poświęcony hip-hop'owi. Formuła "Rap Fury” polegała na glosowaniu na jeden z 10 kawałków. Między emisją utworów, Pezet komentował aktualne wydarzenia w hip-hop'ie lub prowadził rozmowę gościem.

Forum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznym finale WOŚP?

wyniki głosowania
Liczba głosów: .

Polecamy serwisy portalu nowiny24.pl