Mały Książe zbierał odzież

Dodano: 25 stycznia 2010, 16:07 Autor:

Piotr Biernacki z Zespołu Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu zaproponował zorganizowanie zbiórki odzieży dla podopiecznych miejscowego Domu Pomocy Społecznej.
Na zdjęciu Piotr Biernacki (czwarty od prawej) wraz z podopiecznymi tarnobrzeskiego Domu Pomocy Społecznej tuż po przekazaniu odzieży zebranej przez uczniów z Ze-społu Szkół Społecznych numer 2 w Tarnobrzegu.

Na zdjęciu Piotr Biernacki (czwarty od prawej) wraz z podopiecznymi tarnobrzeskiego Domu Pomocy Społecznej tuż po przekazaniu odzieży zebranej przez uczniów z Ze-społu Szkół Społecznych numer 2 w Tarnobrzegu. (fot. Fot. Grzegorz Lipiec)

Akcja charytatywna odbyła się pod hasłem „Mały Książe z Wielkim Sercem” i trwała od 7 do 22 stycznia. Zakończył ją piątkowy wyjazd inicjatora akcji wraz z opiekunami do Domu Pomocy Społecznej na tarnobrzeskim osiedlu Mokrzyszów.

W całym przedsięwzięciu udział brali przede wszystkim koledzy oraz koleżanki z klasy IV „a” do której uczęszcza Piotrek.

- Wszyscy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie plakatów oraz ulotek, dzięki którym cała szkoła wiedziała o naszej inicjatywie - mówi Justyna Jadach, nauczycielka z Zespołu Szkół Społecznych numer 2 imienia Małego Księcia w Tarnobrzegu. - Łącznie udało się zebrać dwadzieścia worków posegregowanej odzieży, która w wielu przypadkach leżała bezużytecznie w szafach naszych uczniów.

Podopieczni z Domu Pomocy Społecznej podziękowali za ciuchy wręczając przedstawicielom z Małego Księcia, własnoręcznie wykonane prace gipsowe.

- Najpiękniejszym podziękowaniem jest jednak uśmiech drugiego człowieka oraz świadomość, że zrobiło się coś dobre-go dla drugiego człowieka - mówi Piotr Biernacki.

Piotrek i jego rówieśnicy chcą, aby taka akcja stała się szkolną tradycją.

Czytaj więcej o:
  • pomoc
  • szkoła
  • Tarnobrzeg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.