Lew Simba już legalnie mieszka w Głogowie Młp. Jego właściciel założył cyrk

Dodano: 15 stycznia 2010, 8:45 Autor:

Lew Simba już legalnie mieszka w Głogowie Młp. Jego właściciel założył cyrk

(fot. Krzysztof Kapica)

Dziesięciomiesięczny lew Simba jest już legalnym mieszkańcem Głogowa Młp. Jego opiekun, Leszek Bielenda dopełnił właśnie ostatnich formalności i założył... cyrk.

Wołowina zamiast udek

Simba ma dziesięć miesięcy i waży 48 kg. Zazwyczaj jada dwa razy dziennie. W jego menu króluje wołowina i rosół, które zastąpiły już mleko i udka z kurczaka. Codziennie zjada ok. 1 kg mięsa. Co ciekawe, ma jeszcze mleczne zęby. W ciągu trzech miesięcy dwukrotnie poważnie chorował. Najpierw przeszedł zabieg operacyjny oka. Potem, także w uśpieniu trzeba było usunąć z jego przewodu pokarmowego resztki koca, który podczas zabawy połknął. Oba zabiegi przeprowadzono w Lublinie. W tej chwili jest już zdrowy.

– Zbudowałem kotu wspaniały wybieg i grotę, której nie powstydziłby się niejeden ogród zoologiczny. Jest u mnie szczęśliwy- zapewnia pan Leszek.

W domu Bielendów Simba mieszka od sierpnia. Pan Leszek dostał go opiekuna kotów w cyrku objazdowym. Początkowo lew miał tu przebywać tylko przez pewien czas, dopóki cyrk nie upora się z tresurą pozostałych zwierząt.

Formalności stało się za dość

W międzyczasie panem Leszkiem zainteresowały się policja, prokuratura i obrońcy zwierząt. Domagali się, aby oddał lwa, bo zgodnie z prawem takie zwierzę można trzymać tylko w zoo, lub cyrku.

- Założyłem więc cyrk. Załatwienie formalności trwało kilkanaście minut. W tej chwili Simba mieszka już u mnie zgodnie z prawem. Kamień spadł mi z serca, bo przywiązałem się do niego i rozstanie byłoby dla nas bardzo przykre – mówi L. Bielenda.

Grota jak marzenie

Jak wygląda cyrk w Głogowie? Od sierpniowej wizyty naszych reporterów na działce Bielendów zaszły poważne zmiany. Simba mieszka teraz w zbudowanej specjalnie dla niego grocie. Leszek Bielenda chętnie oprowadza nas po wybiegu swojego pupila. Największe wrażenie robi należąca do lwa grota.

- To kabina izotermiczna, ocieplona dodatkowo styropianem i obudowana grubą na 60 centymetrów warstwą kamieni. W środku jest kilkadziesiąt bali słomy – opowiada Bielenda.

W międzyczasie do środka wbiega rozbrykany Simba i wyskakuje między snopki. Patrzy na nas z góry. Widać tylko jego głowę.

- O właśnie tak uwielbia się tu wylegiwać – uśmiecha się opiekun.

Trzy metry do góry i stalowe kraty

Wybieg ogrodzony jest betonowym płotem uzupełnionym stalowymi kratami. Żeby kot nie wydostał się na druga stronę, ogrodzenie ma trzy metry wysokości i jest zakopane aż 1,5 metra pod ziemię. Właściciel niechętnie zdrada, ile kosztowała go budowa tego wszystkiego.

- Powiem tylko, że można kupić za to dwa nowe, niezłej klasy auta – zdradza Bielenda.

Czytaj więcej o:
  • Bielenda
  • cyrk
  • Głogów
  • lew
  • Podkarpacie
  • prawo
  • Simba
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.