Będzie konkurs na przebudowę dworca w Dębicy

Dodano: 25 listopada 2009, 17:30 Autor:

W przyszłym roku może zostać ogłoszony konkurs na zagospodarowanie dworca PKP i jego okolic. Miasto dogadało się już w tej sprawie z koleją.
Koleje i miasto wspólnie chcą znaleźć inwestora, który zajmie się zmianą wyglądu dworca PKP i jego otoczenia.

Koleje i miasto wspólnie chcą znaleźć inwestora, który zajmie się zmianą wyglądu dworca PKP i jego otoczenia. (fot. Fot. Paulina Sroka)

Dworzec kolejowy chluby miastu nie przynosi, ale PKP nie zamierzają inwestować w poprawę jego wyglądu, na czym zależy władzom grodu nad Wisłoką. Strony zawarły jednak niedawno umowę intencyjną, że wspólnie będą szukać inwestora, który zagospodaruje dworzec i jego okolice.

Chodzi o teren od przejazdu kolejowego koło zakładów mięsnych aż po stację paliw u zbiegu ulic Głowackiego i Kościuszki. Zdecydowana większość tego obszaru należy do PKP. Był pomysł, żeby miasto przejęło teren od kolei i wtedy zajęło się zmianą wizerunku dworca.

- Zdecydowaliśmy o wspólnym szukaniu inwestora, bo zmiany własnościowe długo by trwały i opóźniły cały proces zagospodarowania terenu - mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy.

Dzięki porozumieniu miasta z PKP już na początku przyszłego roku ma być ogłoszony konkurs na koncepcję zagospodarowania kolejowych terenów. Jakiś czas temu inwestowaniem w tym miejscu zainteresowanych było kilku biznesmenów. Dzięki konkursowi będą oni mogli przedstawić swoje wizje.

Czytaj więcej o:
  • Dębica
  • inwestycje
  • PKP
  • remont
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.