W internecie odszukasz grób. Uruchomiono wyszukiwarkę osób pochowanych w Krośnie

Dodano: 29 października 2009, 20:30 Autor:

W internecie odszukasz grób. Uruchomiono wyszukiwarkę osób pochowanych w Krośnie

(fot. Fot. Tomasz Jefimow)

Na oficjalnej stronie urzędu miasta działa wyszukiwarka miejsca pochówku osób zmarłych. Dzięki niej każdy ma możliwość odnalezienia konkretnej osoby pochowanej na cmentarzu komunalnym w Krośnie.

Baza wyszukiwarki zawiera blisko 23 tysiące zdjęć oraz wiele dodatkowych informacji.

- Podczas tworzenia serwisu dokonano pełnej inwentaryzacji i rozmieszczenia grobów i grobowców wraz z oznaczeniem kwater, rzędów i danymi osób pochowanych – informuje Joanna Sowa, rzeczniczka miasta. - Zawiera imię, nazwisko, daty urodzenia i zgonu, informację o miejscu pochówku np. czy jest to grób pojedynczy, czy grobowiec. Powstała baza danych, w której odnotowano 21 978 osób pochowanych na cmentarzu komunalnym w Krośnie. Zarejestrowano także 10 957 grobów oraz 22 887 zdjęć grobów i nagrobków.

W bazie znajdują się także dodatkowe informacje z ksiąg osób pochowanych, ksiąg grobów oraz informacje dotyczące rezerwacji miejsca pochówku czy płatności będących w posiadaniu administracji cmentarza.

Baza danych oraz specjalnie wykonana elektroniczna mapa cmentarza są podstawą działania wyszukiwarki. Na mapie zaznaczono także rozmieszczenie alei, punktów czerpania wody, budynków i budowli oraz elementów architektury sakralnej.

Korzystanie z wyszukiwarki jest bardo proste. Trzeba wpisać informacje w odpowiedniej rubryce (minimum jedno kryterium wyszukiwania z dziewięciu). W praktyce wystarczy znać imię i nazwisko a wyszukiwarka wskaże nam potrzebne informacje.

Po kliknięciu w wybrane nazwisko program wskazuje podstronę wyszukanego grobu z informacjami o osobie pochowanej i fotografią nagrobka. Podana jest także dokładna lokalizacja grobu (sektor, rząd i miejsce). Każdy wynik wyszukiwania posiada dołączony podgląd mapy cmentarza oraz wybranego sektora, w którym znajduje się dany grób. Strona umożliwia również drukowanie wyniku wyszukiwania oraz mapy pomocniczej.

Wyszukiwarka jest dostępna pod adresem krosno.pl, na dole na dole po prawej stronie aktualności Dla Mieszkańców lub www.polskie-cmentarze.com/krosno

Czytaj więcej o:
  • śmierć
  • cmentarz
  • internet
  • Krosno
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.