Pierwsze zwycięstwo siatkarek UKS MOSiR Jasło w II lidze

Marek Dybaś
Drużyna UKS "MOSiR" Jasło pokonała drużynę Extrans - Patria Sędziszów Małopolski 3:0 (25:22, 25:20, 25:18). Fot. Marek Dybaś
Drużyna kobiet UKS "MOSiR" Jasło w II lidze siatkówki pokonała w środę na własnym parkiecie drużynę Extrans - Patria Sędziszów Małopolski 3:0 (25:22, 25:20, 25:18). To pierwsze zwycięstwo siatkarek z Jasła w tej rundzie rozgrywek.
UKS MOSiR Jaslo vs. Extrans Patria Sedziszów Mlp.Druzyna kobiet UKS MOSiR Jaslo w II lidze siatkówki pokonala w środe u siebie druzyne Extrans Patria Sedziszów Malopolski 3:0 (25:22, 25:20, 25:18).

UKS MOSiR Jasło vs. Extrans Patria Sędziszów Młp.

Po dwóch ostatnich porażkach, z drużyną MKS Pogoń Proszowice 3:2 (25:21, 21:25, 21:25, 25:16, 15:11) oraz Wisłą AGH Kraków 3:0 (25:17, 25:18, 25:23) dziewczyny we własnej hali stanęły na wysokości zadania, pokonując siatkarki z Sędziszowa Małopolskiego 3:0.

UKS "MOSiR:" Jasło: Marta Kamińska, Katarzyna Bury (libero), Sylwia Maciejowska - Gunia, Katarzyna Bajorek, Anna Nagadowska, Justyna Stadnicka, Katarzyna Poliwka, Magdalena Michoń - Szczytowicz, Katarzyna Stygar - Kosiba, Oliwia Czechowicz, Katarzyna Kutyła, Iwona Kowalczuk

Extrans - Patria Sędziszów Małopolski: Patrycja Zielińska, Żaneta Baran, Paulina Pyrć, Małgorzata Młocek, Joanna Chmura, Alicja Marek, Katarzyna Wrona (libero), Irena Matejek

Sędziowali: Stanisław Jachyr (Tarnów), Janusz Kuliński (Mielec), Mirosław Pałka (Rzeszów)

Widzów: 300

Początek pierwszego seta był wyrównany do stanu 7:7. Potem po dobrych zbiciach Michoń - Szczytowicz i Nagadowskiej Jasło odskoczyło dosyć wyraźnie.

Przy stanie 23:17 siatkarki z Jasła zaczęły robić coraz więcej błędów i Patria doprowadziła do stanu 23:20.

Końcówka seta należała jednak do jaślanek, które ostatecznie wygrały pierwszego seta 25:22.

W drugim secie Patria prowadziła 4:1. Jasło cały czas ścigało rywalki. Siatkarki z UKS doprowadziły w końcu do remisu 8:8, by następnie objąć prowadzenie 9:8. Dużo błędów z obu stron. MOSiR zrobił ich mniej i ostatecznie również drugiego seta zaliczył na swoją korzyść wygrywając 25:20.

Trzeci set to wyraźne prowadzenie od samego początku siatkarek z Jasła, które wygrały go 25:18 i ostatecznie całe spotkanie 3:0.

Adam Pasterz, trener UKS "MOSiR" Jasło: - Dziewczęta zagrały zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach. Bardzo dobrze spisały się w przyjęciu, co przełożyło się na dobry atak i zadecydowało o zwycięstwie.

Następny mecz odbędzie się też w Jaśle, w środę 14 października o godzinie 17 z drużyną KS DALIN Myślenice.