Jak zrobić i utrzymać dredy

Dodano: 2 października 2009, 7:00 Autor:

Zanim je sobie zafundujesz, zastanów się, bo odkręcić się już nie da, jedynie obciąć.
Dredy to fryzura dla ludzi, którzy chcą się wyróżniać w tłumie.

Dredy to fryzura dla ludzi, którzy chcą się wyróżniać w tłumie. (fot. Fot. Krzysztof Kapica)

Mówi się, że to fryzura dla odważnych. Coś w tym jest, bo decydują się na nią nieliczni. Ale profesjonalnie wykonane dredy wyglądają wspaniale i dodają właścicielowi lub właścicielce uroku.

Pierwszy raz zrobiłam sobie dredy w drugiej klasie szkoły średniej - mówi 23-letnia Ania Surla z Rzeszowa. - To była prawdziwa wojna z rodzicami, ale w końcu jakoś się z nimi oswoili. Zawsze marzyłam o takim uczesaniu. Wyróżniam się z tłumu i podkreślam swoją indywidualność. Teraz, co jakiś czas dokręcam włosy, które mi odrastają.

Jak się robi dredy?

Najlepiej udać się do profesjonalisty, który zrobi nam porządne dredy. Mamy wtedy pewność, że będą się trzymały i wyglądały tak, jak powinny.

- Wykonanie dredów na całej głowie schodzi przeważnie cały dzionek, od 6 do 12 godzin - mówi Ola, która profesjonalnie zajmuje się wykonywaniem dredów w Rzeszowie.

Wszystko zależy od długości i gęstości włosów oraz od tego, czy trzeba je przedłużyć.
Sam proces ich wykonywania, polega na tapirowaniu i tak zwanym kołtunieniu poszczególnych pasm włosów. Przy pomocy szydełka "wciąga” się pojedyncze włosy i poprawia wygląd dreda. Gotowe dredy są o ok. 1/3 krótsze od włosów.

- Dredki można woskować specjalnym woskiem do dredów np. firmy Kuza lub Let's driad lub woskiem Joanny.

Jak o nie dbać?

Nieprawdą jest, że dredów się nie myje. Myje się je tak samo jak normalne włosy tylko, że rzadziej i oczywiście delikatniej, by ich nie zniszczyć. Jednak zaraz po wykonaniu fryzury lepiej odczekać tydzień z myciem włosów, żeby delikatne dredy mogły się zbić.

- Dredy powinno się myć raz w tygodniu lub np. co 10 dni szamponem naturalnym, najlepiej ziołowym lub dla dzieci np. pokrzywowym, bambino. Szampon nie powinien zawierać odżywek, które np. ułatwiają rozczesywanie.

Ile to kosztuje?

- Cena wykonania dredów jest różnorodna i zależy od grubości, gęstości, długości włosów oraz czy ktoś chce przedłużać dredy włosami syntetycznymi czy nie. Za pojedyncze dredki z tyłu głowy (tzw. Krasta) jest to cena od 30 zł. Za całą głowę zapłacimy od 100 zł na włosach krótkich do 300 zł na włosach długich. To ceny bez przedłużania włosów.

Gdy się znudzą…

- Jak dredy się znudzą, włosów nie trzeba ścinać na jeżyka, ale całych nie da się rozczesać. Najlepiej przed planowanym ścięciem, zapuścić je bez poprawiania odrostów, a potem obciąć na dług 25 cm i powoli rozczesywać. Da się uratować 20 a nawet 25 cm włosów. Oczywiście włosy są troszkę podniszczone i trzeba potem stosować odżywki.

Dredy syntetyczne - alternatywa dla niezdecydowanych

Z włosów syntetycznych, da się skręcić dredy dowolnej długości i grubości. Można je potem doczepić do naturalnych włosów, oczywiście uprzednio dobierając ich kolor do koloru naturalnych. Ich zaletą jest to, że nie wymagają poprawek i można się ich pozbyć, kiedy tylko przejdzie nam na nie ochota.

Trzeba jednak pamiętać, że syntetycznych dredów nie da się zafarbować, bo nie "chwytają” farby. Pozostaje nam jedynie zamienienie ich na inne w innych kolorze.
Wybierając syntetyczne dredy, nie warto na nich oszczędzać. Często tańsze szybciej blakną i nie wyglądają już dobrze na głowie. Poza tym syntetyki lepszej jakości mniej się błyszczą i wyglądem bardziej przypominają naturalne włosy.

Czytaj więcej o:
  • dredy
  • fryzura
  • uroda
  • włosy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najczęściej czytane
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.