"Wąskie gardło" na trasie Dębica-Mielec będzie przebudowane

Dodano: 16 września 2009, 20:45 Autor:

- Dziury, ciasno i nisko – tak w skrócie można opisać przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Sandomierskiej. Ma się to zmienić.
Wiadukt na Sandomierskiej to prawdziwa zmora kierowców. Przejazd jest wąski i niski. Za dwa lata ma tutaj ruszyć przebudowa.

Wiadukt na Sandomierskiej to prawdziwa zmora kierowców. Przejazd jest wąski i niski. Za dwa lata ma tutaj ruszyć przebudowa. (fot. FOT. PAULINA SROKA)

PKP Polskie Linie Kolejowe SA nareszcie zdecydowały o przebudowie tzw. "wąskiego gardła”, na które od zawsze narzekali kierowcy. Gdy planowano wyczekiwany remont trasy Dębica-Mielec, wszyscy chcieli, żeby objął również wiadukt. Zabiegali o to burmistrz i wójt miasta i gminy Dębica, dębicki starosta, marszałek, wojewoda podkarpacki, a nawet posłowie i senatorowie z naszego regionu.

Przełom w sprawie

Jednak zarząd PKP PLK SA wciąż odpowiadał, że na razie nic z tego, bo nie ma pieniędzy. Jakikolwiek konkretny termin modernizacji wiaduktu stał pod znakiem zapytania nawet wtedy, gdy wiosną br., między Mielcem i Dębicą, ruszały już roboty drogowe. Przełom w sprawie pojawił się zaledwie kilka dni temu.
Przebudowa za dwa lata

Najwyraźniej starania samorządowców i parlamentarzystów odniosły skutek, bo do wojewody trafiło pismo od Włodzimierza Żmudy, naczelnego dyrektora PKP PLK oddział w Krakowie.

– "Ogłoszenie postępowań przetargowych (dot. przebudowy wiaduktu - dopisek red.) planowane jest na początku 2010 roku, natomiast rozpoczęcie robót budowlanych na przełomie I/II kwartału 2011r.” - pisze Żmuda i dodaje, że prace na Sandomierskiej będą częścią modernizacji linii kolejowej Kraków-Rzeszów.

Zostaną tylko przykre wspomnienia

– I bardzo dobrze. Wprawdzie do przebudowy jeszcze daleko, ale przynajmniej jest już jakiś konkret – cieszy się Michał Szczepanek z Dębicy, który pod wiaduktem przejeżdża codziennie, pokonując drogę do pracy.

- Wiecznie jak nie korki, to dziury. Nie mówiąc o tym, że TiR-y nie miały szans przejechać przez "wąskie gardło” - dodaje Tomasz, kierowca z firmy Omega Pilzno. - Mam nadzieje, że po remoncie to będą tylko przykre wspomnienia...

Czytaj więcej o:
  • Dębica
  • Mielec
  • Podkarpacie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Lini autobusowej Dębica - Pilzno grozi likwidacja

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.