Tomasz Płaza z Rzeszowa podwójnym mistrzem świata w kung fu

Archiwum
Tomasz Płaza z rzeszowskiej szkoły Chow Gar Kung Fu został dwukrotnym mistrzem świata seniorów podczas zawodów rozgrywanych w Neu Ulm w Niemczech.

Mistrzostwo w kategorii dzieci wywalczył inny zawodnik z Rzeszowa Piotr Kula.

Ubiegłoroczny mistrz Europy, który jest jednocześnie trenerem kadry, nie miał sobie równych w full-contact w kategorii technik z bronią i ręcznej.

- Przed rokiem wydaje mi się, że był wyższy poziom, ale i tu trzeba było się napocić - mówi Płaza, który osiąga również sukcesy jako trener.

Jego podopieczni wywalczyli złoto i dwa srebra w kategorii dzieci. Mistrzem świata został Piotr Kula, a wicemistrzami Filip Ożóg i Sebastian Salach.

W mistrzostwach świata brały udział reprezentacje 30 krajów, w barwach których wystartowało ponad 350 zawodników. Reprezentacja Polski liczyła 40 osób, w tym 15 z rzeszowskiej szkoły Chow Gar Kung Fu. Oprócz medalistów na mistrzostwach wyróżnili się Mirosław Hołub, Tomasz Kocęba, Adam Świerk, Joanna Jamioł, Łukasz Kępa, Jan Kiersnowski, Miłosz Pluta, Rafał Warchoł, Hubert Deręgowski, Bartosz Hull, którzy w swoich kategoriach zajęli 4. miejsca.

Rzeszowska szkoła Chow Gar Kung Fu istnieje już 10 lat i mieści się przy ul. Bardowskiego. Zajęcia są prowadzone z Chow Gar Kung Fu, samoobrony, Chi Gong oraz tańca lwa. Założycielem i trenerem jest Tomasz Płaza.